HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 18 HAZİRAN 2021, CUMA

Bu destan başka destan

16.04.2021 00:00:00
'Bu destan başka destan' seslendirme dosyası:

Bilen bilmeyene bildirsin, duyan duymayana duyursun ki yaklaşık yirmi yıllık iktidarımız destanlar yazmaya devam ediyor!

Bu destan başka destan.

Malum pandeminin geldiği nokta itibariyle, iktidar eliyle getirildiği seviye itibariyle Avrupa'da birinci, dünyada ise ikinci olmuşuz.

İstanbul Ankara ve İzmir gibi büyük şehirler başta olmak üzere tüm şehirlerimizdeki hastanelerin yoğun bakımları dolulukta son sınıra varmış durumda.

Özellikle geçtiğimiz Ocak, Şubat ve Mart ayları boyunca iktidar partisinin yaptığı lebalep kongreler, tıka-basa doldurduğu kapalı spor salonları ve yüzlerce otobüsle şehirlerden şehirlere taşıdığı kalabalıklar neticesinde bu işin böyle olacağı ayan-beyan belliydi.

Sırası geldiğinde 'Perşembe'nin gelişi Çarşamba'dan bellidir' demiyor muyuz?

Perşembe'nin ardından bir tatil günü olan Pazar rehaveti mi bekleniyordu?

"Ele verir telkini kendi yutar salkımı" vaziyetini ısrarla ve defalarca tekrarlayanlar şimdi bu Avrupa birinciliği ile övünebilirler.

Pandemiye rağmen koca koca salonları lebalep dolduran kitleleri her  gördüğünde "maşallah barekellah" çekenler şimdi elde edilen dünya ikinciliği ile döne döne övünebilirler.

İktidarlarının ilk yıllarında tüm ülkeye vadettikleri "yoksulluk, yolsuzluk ve yasaklar" ile mücadelede yazdıkları tersine destanlar yetmezmiş gibi şimdi de malum salgına karşı mücadelede yazdıkları tersine destanla ne kadar övünseler azdır.

Bu destan başka destan.

Avrupa'da birinci, dünyada ise ikinci olmuşuz.

Bu dereceleri elde etmek için, hakkını teslim edelim ki iktidar partisi canla-başla, gece-gündüz çalıştı ve sayın hacılarım, muhterem hocalarım da iktidar partisine destek hususunda hiçbir fedakarlıktan kaçınmadılar!

Kendi bölgelerinde, köy ve kentlerinde pandemi nedeniyle kapalı bulunan kahvehaneleri, lokantaları, berberleri, kuaförleri ve her kesimden küçük ve orta ölçekli esnafı görmezlikten gelerek, onların perişan vaziyetlerini hiçe sayarak partilerinin kongreleri için şehirden şehire koşup durdular.

Söz konusu Avrupa birinciliğinde ve dünya ikinciliğinde sundukları üstün katkılar asla inkar edilemez!

Bu destan ve bu madalya, iktidar partisinin en tepesinden en ücra mahalle teşkilatına kadar hepsinin en tabii haklarıdır.

Bu Avrupa birinciliği ve dünya ikinciliği hepsine birden armağan olsun.

 
Aziz Karaca / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.