HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 18 MAYIS 2021, SALI

Büro-Sen sokaklara çıkmayacak

28.05.2001 00:00:00
Kamu-Sen'e bağlı Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, hak almak için sokak mücadelesinin iyi bir yöntem olmadığını söyledi.

Türk Büro-Sen Burdur Şubesi'nin Genel Kurulu'nda konuşan Fahrettin Yokuş, sokakta verilen mücadeleden sonuç alınamayacağını, mücadelenin,TBMM ve hükümetle diyaloğa girilerek verilmesi gerektiğini savundu.

Türk-İş'in, hükümetle kurduğu diyalog sayesinde haklarını elde ettiğine işaret eden Yokuş, şöyle konuştu:

"Bizim henüz yasamız bile yok. Bu nedenle bizi kimse muhatap kabuletmez. Çıkarılmak istenen yasada 12 maddeye itirazımız var. Ancak yinede öncelikle bu yasanın Meclis'ten çıkmasını bekliyoruz. Bizim asıl mücadelemiz, grevli, toplu sözleşmeli ve yönetime katılımlı bir sendika hakkıdır. Bu yasayla bu hakkımızı elde edeceğiz."

TBMM'deki yasa tasarısının çok sayıda yasak içerdiğini ifade eden Yokuş, tasarının bu yasaklarla çıkması halinde bile mücadelenin sokakta verilmemesi gerektiğini bildirdi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.