HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 04 AĞUSTOS 2021, ÇARŞAMBA

Cem Washington'da

28.09.2001 00:00:00
ABD Dışişleri Bakanı Colin Powell'ın daveti üzerine Washington'a giden Cem, temasları sırasında, Türkiye'nin terör ve Afganistan konusundaki bilgi birikimini ABD'li yetkililere aktaracak ve terörizme karşı işbirliği imkanlarını görüşecek. Washington'a giden Dışişleri Bakanı İsmail Cem, dün ilk olarak ABD'nin siyasi işlerden sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcısı Marc Grossman ile görüştü. Cem, ABD Dışişleri Bakanlığı'nın üç numarası konumundaki Grossman ile Washington Büyükelçiliği ikametgahında biraraya geldi. Dışişleri Bakanı Cem, bugünkü temaslarına ise Washington'da bulunan Ürdün Kralı Abdullah ile başlayacak. Four Seasons otelindeki görüşmenin ardından Bakan Cem, Beyaz Saray'a geçerek, ABD Başkanı George W. Bush'un Ulusal Güvenlik Danışmanı Condoleezza Rice ile biraraya gelecek. Bakan Cem daha sonra, ABD Dışişleri Bakanı Colin Powell ile bakanlık binasında görüşecek.

En iyiyi yapmaya çalışacağız

İsmail Cem, önceki gün İstanbul Atatürk Havalimanı'nda yaptığı açıklamada, ABD'li meslektaşı Powell ile değerlendirmelerde bulunmak üzere ABD'ye gittiğini belirterek, "Hem bölgemiz, hem insanlık, hem de Türkiye'miz için en iyi olanı yapmaya çalışacağız" dedi.

Deneyimimiz artacak

Dışişleri Bakanı Cem'in ziyareti, Türkiye'nin bölgenin gerçeklerini iyi bilmesi ve Afganistan'daki Kuzey İttifakı ile yakın ilişki içinde bulunması nedeniyle ABD için ayrı bir önem taşıyor. Washington'daki temaslarında Cem, Türkiye'nin terör ve Afganistan konusundaki bilgi birikimini Amerikalı mevkidaşına aktaracak ve terörizme karşı işbirliği imkanlarını görüşecek.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.