HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 20 HAZİRAN 2021, PAZAR

Daha ne olması gerekiyor

11.05.2021 00:00:00
'Daha ne olması gerekiyor' seslendirme dosyası:

Daha ne kadar bekleyeceğiz? Daha ne olması gerekiyor? Hangi olayları yaşamamız gerekiyor? Hangi zorluklardan geçmemiz gerekiyor? Ayıkmamız için ayık olmamız için hangi şartlarda yaşamamız gerekiyor? Maddi olarak daha ne kadar sürümemiz gerekiyor? Daha ne kadar boşvermişlik içinde olacağız? Daha ne kadar bananecilik yapacağız? Daha ne kadar köşeye sıkışacağız? 

Senin benim kutsalım onun için hiç önemli değil. Ramazan olması onun umurunda değil. Kadir Gecesi olması onun umurunda değil. Sen ibadet ediyormuşsun onun umurunda değil. Sana hayat hakkı tanınmıyormuş umurumda değil. Ansızın en savunmasız anında sana baskın düzenleyebiliyor.

Müslümanlardan adeta intikam alırcasına davranılıyor. İsrail'de böyle, Myanmar'da böyle, Afganistan'da böyle, Irak'ta böyle, Suriye'de böyle, Libya da böyle... Kısacası dünyanın her tarafında böyle. 

Bosna savaşında Sırp katiller Türklerden intikamımızı aldık diyorlardı. Müslümanlar katledilirken bütün bunlar ayan beyan ortada iken bir de üstüne üstelik soykırımla suçlanan da yine biz oluyoruz. Akıl kârı değil. Müslüman-Türk milleti olarak dünyanın en güçlü milleti ve devleti olmadıktan sonra bunların ağzını tıkamak mümkün değil. 

Adamın biri kış günü köyde geziyormuş. Ortalık buz kesmiş çok soğuk bir hava. Etrafta başıboş dolaşan köpekler havlamaya başlamış. Adam yerden bir iki taş alıp köpekleri kovalamak istemiş. Fakat yerden taş alamamış, taşlar donmuş kalmış almak mümkün değil. Adam demiş ki nasıl bir yer burası köpekler serbest taşları bağlamışlar.

Müslümanlara köpek gibi saldırılıyor, taşlar ise bağlı kime ne diyelim. Filistin'de yıllarca Müslümanlar ellerinde taşla mücadele ediyorlar, kendilerine uzanacak yardım eli bekliyorlar ama nafile.

İslam dünyası bölük pörçük olduktan sonra gereken yardım elbette yapılamaz. Şii-Sünni çatışması bitmedikçe yani mezhep kavgalarına son verilmedikçe yani İslam dünyasında birlik ve beraberlik tam olarak sağlanmadıkça Müslümanlara yönelik saldırılar son bulmayacaktır.

Prof. Dr. Haydar Baş Bey'in dediği gibi bunun yolu da "Tevhidin merkezi Ehlibeyt'tir" diyerek Ehlibeyt ortak paydasında buluşmamız gerekir. Bunu yapacak olan irade ise Türk milletidir. Türk milleti de artık yeter diyerek kendini göstermesi gerekir. Aksi takdirde kınama/protesto ötesine geçemiyoruz.

Prof. Dr. Haydar Baş, "Türkiye Cumhuriyeti kainat devleti olacaktır" diyordu. Milli Ekonomi Modeli'ni bunun için yazmıştı.

Ne diyelim artık yeter!

 
Emin Üstün / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.