HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 31 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Delil olmadan asla

22.09.2001 00:00:00
Taliban'ın Pakistan Büyükelçisi Abdülselim Zaif, Bin Ladin'in terör saldırılarının sorumlusu olduğu kanıtlanmadan ABD'ye teslim edilmeyeceğini söyledi. Zaif, Usame Bin Ladin'in Afganistan'ı terk etmeye zorlanamayacağını, Ulema Şurası'nın aldığı kararda sadece Bin Ladin'e 'gitmesinin tavsiye edildiğini' vurguladı.

Basın toplantısını izleyen bir gazetecinin 'Usame Bin Ladin'i ABD'ye verecek misiniz?' şeklindeki sorusuna kesin bir dille 'Kanıt olmadan hayır' yanıtı geldi. Basın toplantısında, ABD'de terörist saldırılarda ölenler için üzüntü duyulduğu bildirildi. ABD'den sabırlı olmasını, saldırmamasını isteyen Ulema Şurası, Birleşmiş Milletler ve İslam Konferansı Örgütü'nü de tarafsız bir soruşturma başlatmaya çağırdı.

Bush'a suçlama

Fetvada, BM'nin ABD Başkanı Bush'un, açıklamalarında 'Haçlı Seferleri' kavramını kullanmasını gözönünde bulundurması istendi. Taliban'ın Pakistan Büyükelçisi , 'Haçlı Seferleri' tanımının, tüm dünyada büyük bir tehdit oluşturduğuna işaret etti.

Ulema, Ladin'in kendi isteğiyle Afganistan'ı terketmesini ve kendisine başka bir yer seçmesini tavsiye etmeye karar verdiklerini de açıkladı.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Molla Zaif, 'Ladin'i ABD'ye teslim edecek misiniz?' sorusuna 'kanıt olmadan hayır' cevabını verdi.

Zaif, gazetecilerin Usame Bin Ladin'in ülkeyi terk ettiği yolundaki iddialar konusundaki sorularına ise, böyle bir şeyden haberi olmadığı yanıtını verdi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.