HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 05 AĞUSTOS 2021, PERŞEMBE

Denktaş-Annan görüşmesi 28 Ağustos'ta

04.08.2001 00:00:00
KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın 28 Ağustos'ta, Avusturya'nın Salzburg kentinde BM Genel Sekreteri Kofi Annan ile bir görüşme yapacağı bildirildi. BM sözcüsü Fred Eckhard, "görüşmenin, bir süredir gelişme kaydedilmeyen Kıbrıs görüşmelerinin yeniden canlandırılmasını sağlama çabaları çerçevesinde yapılacağını" söyledi.

Sözcü, Denktaş ile Annan arasındaki görüşmenin ardından, Annan'ın Kıbrıs Özel Temsilcisi Alvaro de Soto'nun Ada'ya gideceğini de ifade etti. De Soto'nun Ada'da Denktaş'ın yanı sıra Kıbrıs Rum kesimi lideriGlafkos Klerides ile temaslarda bulunması öngörülüyor. Cumhurbaşkanı Denktaş kısa süre önce yaptığı açıklamada, Annan ilebir görüşme yapmasının öngörüldüğünü belirtmiş, ancak görüşmenin yeri ve zamanı hakkında bilgi vermemişti.

Diplomatik kaynaklar ise Denktaş-Annan görüşmesinin geçen ayın son haftasında New York'ta yapılacağını öne sürmüşlerdi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.