HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 25 TEMMUZ 2021, PAZAR

Din açısından insanlık - I

01.05.2021 00:00:00
'Din açısından insanlık - I' seslendirme dosyası:
Öyle  görünüyor ki bizden başka tüm canlıların iletişimi bizden daha güçlü. Hem de teknolojiyle değil. Akılla geliştirdikleri bilim, felsefe ve elektronik cihazlarla  hiç değil. Akıl ve muhakeme ile hareket etmemelerine rağmen kendi türleriyle daha organizeli  hatta sezgileriyle birbirilerine daha hoşgörülü ve saygılılar. Hiçbir canlı yok ki kendi türünü bizim gibi tüketmeye çalışsın ve bizim kadar kendi cinsini yok etsin. Merhamet duygusunun kalktığı yerde aklın kazanımı da yoksun olur. Hem de aklın kullanıldığı iddia edilen bir dönemde. Nasılsa akıl, idrak etmediğini inkar eder.

Din açısından insanlığa baktığımızda, dinden boşalan yeri kullanan veya dini kullanarak etrafını kuşanan ya da bunu değiştirip kendi menfaat ve ideolojilerini projeleştiren uslanmaz insan nesilleriyle doludur. Yine de Tanrı merhameti gereği uyarıcılar gönderse de geldiğimiz durum açısından insanlık bunu pek de başarmış görünmüyor. 

Bu yüzden ilk insan  ''Homo Sapıens''in yani dini terminoloji ile ''Adem'' dediğimiz yani türümüzün ilk yaratılan örnekleri Ademoğulları ve onlara öğretilerle donatılan Peygamber Adem de vahiyle donatıldı. Genel ahlak ilkeleri ve öğretileriyle halkına bunları güzel bir örneklikle uyguladı. Ancak ondan sonraki nesilde ilk ayrım kendini gösterdi. İlk kıskançlık, ilk haset, ilk hakkına rıza göstermeme, ilk başkasının hakkına göz koyma ve kendi payı ile yetinmeme ve neticesinde katletme yani cinayet. Kıskançlık ve zulüm. Yani Kabil.

Bununla birlikte bunu bildiği halde kendi payına razı olacağını beyan eden, hakkını müdafaa eden ve ancak zarar görse de zarar vermeyeceğini söyleyen vicdan, gönül ve sağduyu da kendini gösterdi. ''Sen bana el kaldırsan da  ben sana zarar vermeyeceğim'' diyen adalet ve merhamet. Yani Habil.
Bu yol ayrımı ilk peygamberlerin evlatlarından son peygamberin evlatları Hasan ve Hüseyin'e kadar hep devam etti.

Burada bir sır, insanlık için bir ders olmalıydı. Hepimizi anlatan, aslında herkese ulaşan bir sır. Habil den Hüseyin'e kadar devam eden bir sır.
 "KARA" AVRUPA'SI 100 YIL, 30 YIL VE 7 yıl savaşlarıyla ve kendi arasında ve daha bir çok savaşla önce kendi halkını sonra kilise ve enginizasyon mahkemeleri ile Hristiyanlığın içini boşalttı. HAÇLI SEFERLERİYLE 4 milyon Müslümanı katlederek (aslında sebeplerden biri de budur.) ''siyasal İslam'ın'' doğmasını sağladı. Daha sonra AMERİKA KITASININ KEŞFİYLE TÜM YERLİ HALKI KATLETTİ VE BÖYLECE "KARA" AVRUPA'SI [1] vahşi kapitalizmi, sömürüyü ve bugünkü küresel güç ve emperyalizmin merkezi olan ABD'NİN DOĞMASINI SAĞLADI. ABD yani Avrupa halkları 70 milyon yerli Kızılderili'yi, Vietnam'da 3 milyon kişiyi, Irak'ta 1,5 milyon, Afganistan'da 250 bin, Japonya'da 350 bin, Guatemala'da 200 bin, Kuzey Kore'de yaklaşık 4 milyon sivili katletti. Afrika'nın başına gelenler ve katledilen koyu tenli kardeşlerimizin sayısı bilinemiyor bile.

Avrupa bu zulmü ve sömürüyü evrensel manada tüm dünyaya kullandı. Afrika'dan Uzak Doğu'ya hatta Amerika dan Antarktika'ya kadar. Dünyayı sömürgeleştirirken 50 MİLYON insanın ölümüne sebep oldular. 6 MİLYON dan fazla YAHUDİ'Yİ katlettiler. I. VE II. Dünya savaşlarının (rantı paylaşamamalarından dolayı) çıkmasını sağlayarak 70 MİLYON İNSANDAN fazla kişinin ölmesine sebep oldular. Tüm Dünya tarihini ele alınca bütün Dünya  bugün "Kara" Avrupa'sından çektiği zulüm kadar hiç̧ bir güçten ve emperyalizmden böyle sistemli bir zulme uğramamıştır. Moğollar yanında masum, Hitler saman alevi, Çinliler çocuk kalır.

Kara Avrupa ve vahşi yavrusu ABD; dünya kaynakların yetersiz olacağını düşünerek ve dinleri kullanarak dünyanın sonunu getirmeye çalıştılar. Böylece kendilerinin de içinde bulunduğu küçük, mutlu ''elit'' bir azınlık oluşturmak istiyorlar. 21, yy le başlayan ''Milenyum'' programlarıyla DÜNYANIN SONUNU GETİRMEK İÇİN İSLAM'I bir düşman olarak seçtiler. Ancak sömürge düzenlerini bozabilecek tek düzenin ve dinin İslam olduğunu biliyorlardı. Böylece İslam'ın içini boşaltmak için İslam'ı HRİSTİYANLAŞTIRILIRKEN KENDİLERİNİ YAHUDİLEŞTİRDİLER. Ve kıyamet senaryolarını siyasal bir  din haline getirdiler. Burada İslam için küçük bir parantez açalım ve elit azınlığın İslam 'a uyguladıkları programlardan bahsedelim.

>>Devam edecek >>

Sözün özü
Moğollar'ın  masum, Hitler'in saman alevi, Çinliler'in  çocuk kaldığı Kara Avrupa ve Amerika'nın  vahşi çocuğu ABD'nin tarih boyunca yaptığı soykırım maalesef İnsanlık türünedir.

Dipnot
[1] Kıta Avrupası diye kullanılan bu terimi Avrupa'nın tüm insanlığa yaptığı sömürü ve saldırı için Kara Avrupa terimini kullandık.


[1] Kıta Avrupası diye kullanılan bu terimi Avrupa'nın tüm insanlığa yaptığı sömürü ve saldırı için Kara Avrupa terimini kullandık.

 
Arda Karani / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.