HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 18 MAYIS 2021, SALI

Emirlere amadeyiz!

13.10.2005 00:00:00
Başmüzakereci Ali Babacan, müzakere sürecinde Türkiye'nin AB'nin 'dikte' ettiği hususları yerine getireceğine dikkat çekti.

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, dün ilk kez AB müzakere sürecine ilişkin basının önüne çıktı. "Müzakerelerde klasik ve bilinen anlamda bir al-ver süreci yaşanmamakta olduğunu" kaydeden Babacan, böylece Türkiye'nin AB'nin 'dikte' ettiği hususları yerine getireceğine dikkat çekti. Babacan, her bir faslın müzakere edildikten sonra geçici olarak kapanmakta olduğunu ifade ederek, "Bunun için, AB, yapacağımız yasal düzenlemelerin yanı sıra uygulamada kaydettiğimiz gelişmeleri de dikkate alıp değerlendirmektedir" dedi.

Ali Babacan, AB Genel Sekreterliği görevi için Türkiye'nin AB Daimi Temsilcisi Büyükelçi Oğuz Demiralp'in isminin önerildiğini de açıkladı.Başmüzakereci Ali Babacan, eski Genel Sekreter Murat Sungar'ın 30 Eylül itibariyle görevinden ayrılmasından sonra tüm adayları değerlendirdiklerini ve Büyükelçi Demiralp'in AB Genel Sekreterliği görevine getirilmesi konusunu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüklerini kaydetti.Başmüzakereci Babacan, "Ancak biliyorsunuz, bu atamalar üçlü kararnameyle yapılan atamalar. Bunu biz Sayın Cumhurbaşkanımıza sunacağız, Sayın Cumhurbaşkanımız da onaylarsa, Oğuz Bey görevne birkaç hafta içinde başlamış olacak" dedi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.