HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 24 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

ERENLERDEN Ö'ÜTLER

25.10.2003 00:00:00
Sana "Ne bu gaflet" diye çıkışılacağından neden korkmuyorsun? Bu gaflet deryasında ne zamana kadar yüzeceksin? Ve şaşkın şaşkın kalacaksın.

Bu yüzücülük sana uğur getirmez. Hemen kendine gel ve:

"Allah'a tevbe ediniz" (24/31) emrinin mabedine çekil. Yaptıklarına nadim ol. O makamda huzurunu bul; daha sonra da:

"Rabbınıza ibadet ediniz" (29/ 54) cümlesindeki derin mananın anlattığı cihete doğru yönel. Bundan sonra da, doğruluk dilini kullan ve şu duayı yap:

"Artık ben yüzümü, yerin ve semaların yaratıcısına çevirdim. Müşriklerden değilim. Pak ve temiz olarak O'na dönüyorum" (6/79).

Belki bu sayede sana, bütün güzellikleri özünde toplayan sırlar aleminin kapışı açılır. Oraya daldıktan sonra anlarsın ki o sırlar:

"O öyle Allahtır ki, kullarından gelen tövbeyi kabul eyler. Hatalardan geçer" (42/25) mealine gelen ayet-i kerimede saklıdır. Biraz daha ilerleyince merkeze varır ve:

"Allah, Gafur ve Rahim" (73/20) cümle-i celilesiyle karşılaşırsın. Tevbe et. Hakka dön. Sonra da duanı oku. İşte o zaman sırlar kapısının sana açıldığını görürsün. Ve çeşitli müjdeler almaya başlarsın.

Bundan sonra yapacağın ibadetlerde yardım almaya başlarsın. Ve O'nun sevgisine kavuşursun. Düşün ki O:

"Allah, tevbe edenleri sever. Pak ve temiz olanları dahi sever" (2/222) buyurmuştur. Bu haline uygun müjdeyi aldıktan sonra:

"Sen dilediğini aziz kılarsın" (3/26) ayetindeki manayı anlar; ona her an biraz daha yaklaşmaya başlarsın. Ve senin de, O'nun aziz kıldığı kimselerden biri olduğunu sezersin. Hamd eder ve o halden ayırmaması için, O'na yalvarırsın.

Korkma, yürü artık. İstikbal sana açıktır.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.