HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 08 MAYIS 2021, CUMARTESİ

Fakirlik ve sefalet artıyor

28.10.2005 00:00:00
BTP Gen.Başk. Yrd. Değirmenci, iktidarın IMF'ye mahkum ekonomi politikası sebebiyle fakirliğin ve sefaletin arttığını söyledi.

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ali Değirmenci uygulanan ekonomik politikanın Türkiye'yi hızla fakirliğe sürüklediğine dikkat çekerek, hükümetin sergilediği beceriksizlik ve çaresizliğin topluma yansıdığını söyledi."Yoksulluk ve sefalet hiç bu kadar yaşanan hayat gerçeği olmamıştı" diyen Ali Değirmenci yaptığı yazılı basın açıklamasında şunları kaydetti:"Özellikle mübarek Ramazan'da toplumda büyük bir kesim sahur ve iftarda bir dilim ekmeğe muhtaç duruma düşürüldü.Hükümetten ümidini kesen bu kesim belediyelerin ve bazı kuruluşların açtığı iftar çadırlarına ümit bağlamış durumda.Ucuz ekmek almak ya da bir sıcak çorba içmek için uzun kuyruklarda saatlerce bekleyen garip - sefil insanların manzarası vicdanları sızlatıyor.Yardım dağıtımında oluşan izdihamda ezilenlerin çöplükten ekmek toplayanların yürek sızlatan halleri bir başka boyut.Bu sefalet manzaraları AKP iktidarınca sadece seyrediliyor. Zira, takip ettiği IMF politikaları sebebiyle eli-kolu bağlı çaresiz ve şaşkın haldeler. Bir taraftan da tek çare gördüğü vergi ve ceza ile insanları inim inim inletmektedir.210 milyar dolar borç devralan iktidar bunu 400 milyar dolara çıkarmış, yılda 120 katrilyon faiz verir olmuştur.Milli gelirin tamamı neredeyse faiz miktarını karşılayamaz olmuştur.Memura, işçiye, emekliye 6 aylık dilimde % 5 gibi komik maaş zammı yapılmakla bu sefalet önlemez.Gerçek şu ki, AKP iktidarı her sahada olduğu gibi ekonomide de ülkeyi iflasa sürüklemiştir.Hiç bir çözüm alternatifi yahut projesi de bulunmuyor.2004'te İMF'yi göndereceğini vadeden iktidar, IMF ile yaşamayı bir kural olarak millete telkin ediyor.Artık ülke çöküş sürecine girdi.Bu şartlarda tek ve yegane çözüm projesi BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş'ın Milli Ekonomi Modeli olarak mevcut bulunuyor.Bu model milletimiz ve dünya insanlığı için büyük bir şans ve çözüm yoludur.Bu model bir kitap olarak kamuoyuna sunulduğu gibi 19 ve 20 Kasım günlerinde İstanbul'da yapılacak bir İktisat Kongresi'yle ayrıca Türk ve Dünya kamuoyuna tanıtılacaktır.Milletimiz ümitvar olsun.Sorunlar çözümsüz değildir.Çözümün tek adresi Bağımsız Türkiye Partisi ve O'nun Genel Başkanıdır.İnsanımızı BTP saflarında yer ve görev almaya davet ediyorum."


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.