HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 24 EKİM 2021, PAZAR

FETÖ'nün Haçlıya hizmet hareketi

Terörist başı Gülen 15 Temmuz'daki alçak darbe girişimin ardından "ABD'ye ben ve arkadaşlarım hep sizin hizmetinizde olduk, beni iade etmeyin kullanın" mesajı göndermişti. Bu çetenin geçmişine baktığımızda her zaman ve şartta Haçlı-Siyonist dünyanın hizmetinde, Türkiye'nin ve İslam dünyasının ise karşısında olduğu görülüyor.
27.07.2016 00:00:00
 HABER MERKEZİ

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde dış bağlantılar da tartışılıyor. Yapılan değerlendirmelere göre FETÖ'nün küresel güçler tarafından bir piyon olarak kullanıldı.
Darbe girişiminde hedeflerden birinin Türkiye'de iç savaş çıkararak Suriye'de olduğu gibi uzun yıllar sürecek bir kaos ortamı oluşturmak olduğu da ifade ediliyor. Darbe girişimi üzerine tartışmalar sürerken Türkiye, piyon olarak kullanıldığı netleşen terörist başı Fetullah Gülen'i ABD'den istiyor.
İade talebine ilişkin dosyalar hazırlanarak Amerikan makamlarına iletildi. Adalet ve Dışişleri bakanları da iade görüşmeleri yapmak üzere ABD'ye gitmeye hazırlanıyor. Ancak ABD'den gelen açıklamalar iadenin olmayacağı yönünde.
Ortaya çıkan açık tabloya rağmen Türkiye'den belge isteyen ABD, Gülen'e sahip çıkıyor. Obama yönetimi belge isteriz diyerek süreci uzatmanın gayreti içerisinde. Darbe girişiminin gerçekleştiği 15 Temmuz günü İstanbul'da bir toplantı yaptığı ortaya çıkan CIA eski Danışmanı Henri Barkey, Fetullah Gülen'in iade davasının en az 2 yıl süreceğini ve güçlü kanıtlar sunulması gerektiğini söylemişti.
Yıldırım'dan ABD'ye sitem
Ankara da stratejik ortak olarak gördüğü ABD'nin bu tavrından rahatsız? Konuyla ilgili Amerikan Wall Street Journal gazetesine röportaj veren Başbakan Binali Yıldırım, "ABD'nin Gülen konusunu ele alış biçiminden üzüntülüyüz" dedi.
ABD'den, darbenin ardındaki, Türkiye'nin ulusal güvenliğine tehdit oluşturan FETÖ elebaşı Gülen'i iade etmelerini talep ettiklerini ifade eden Yıldırım, "Deliller apaçık. Bu terör grubunun bize ve Türk halkına yönelik hain saldırıların sorumlusu olduğunu biliyoruz" dedi.
FETÖ elebaşı Gülen'in tutuklanması talebiyle ilgili dosyaların ABD'ye gönderildiğini belirten Yıldırım, ABD yönetiminin sorumluların adalete teslim edilmesine yönelik tavrını eleştirerek, Türkiye ile ABD arasındaki stratejik müttefikliğin prosedürle ilgili konulardan daha ağır basması gerektiğine işaret etti. Yıldırım, "ABD sürekli bizden belge istiyor. 265 kişi öldürüldüğünde, uçaklar tarafından bombalandığında ve tanklarla üzerlerinden geçildiğinde ne tür belgeye ihtiyacınız olacak? Deliller açık. Darbecilerin emri Fetullah Gülen'den aldığına yönelik ifadelerine sahibiz. ABD'nin bu konuyu ele alış biçiminden üzüntülüyüz. ABD'nin bu kişiyi neden bu haliyle teslim edemeyeceğini açıkçası anlayamıyoruz" dedi.
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da Fetullah Gülen'in Türkiye'ye gelmemek için kaçmaya çalıştığı yönünde istihbaratlar bulunduğunu belirterek, "Fetullah Gülen, Mısır, Kanada, Meksika, Avustralya ve Güney Afrika'ya kaçabilir. Bu konuda çalışmaya başladı" dedi.
FETÖ'NÜN ETİ DE, SÜTÜ DE ABD'NİN
Terörist başı Fetullah Gülen ise ABD'nin kendisini Türkiye'ye iade etmeyeceği görüşünde. "ABD böyle bir boşluğa düşmez" diyen terörist başı Gülen, yine de işini şansa bırakmıyor ve Amerikan makamlarına "beni iade etmeyin, kullanın" mesajı veriyor.
Terörist Gülen, ABD'nin New York Times gazetesine kendi adıyla yazdığı makalede, "Batılı demokrasilerin ılımlı Müslümanlara ihtiyaç duydukları bir dönemde, 'hizmet' içindeki ben ve arkadaşlarım Batının yanında yer aldık" diyerek Obama yönetimine mesaj vermişti. ABD'nin Gülen'i Türkiye'ye iade etmeye yanaşmamasının en önemli nedeninin ise onun ve taraftarlarının hala kendileri açısından çok geniş bir kullanım alanı olması olduğu ifade ediliyor.
Türkiye'de bu FETÖ örgütünün yapılan tasfiyelere rağmen hala çok büyük bir yapılanması olduğu belirtiliyor. Yapılan değerlendirmelere göre devlete yerleştirilmiş FETÖ elemanları sanılanın çok daha üzerinde.
ABD'nin uzun yıllardır piyon olarak kullandığı FETÖ lideri Gülen ve ekibini istediği zaman yeniden Türkiye'ye karşı kullanmak üzere elinde tutacağı ifade ediliyor. FETÖ çetesi Türkiye'de olduğu gibi tüm dünyada da ABD'nin çıkarlarına hizmet ediyor.
Afrika içlerine kadar yayılan FETÖ okullarının birer CIA üssü gibi çalıştığı ve ABD'nin bu okullar üzerinden ilgili ülkelerin yönetim kadrolarını ele geçirdiği istihbarat bilgilerine yansımış durumda.
FETÖ gerçeğine dair en dikkat çekici analizlerden biri uzun yıllar önce FETÖ ? CIA ortaklığını görerek bu yapının Rusya'daki faaliyetlerini yasaklayan Rusya'dan önceki gün geldi. Rusya Bilimler Akademisi Şarkiyat Enstitüsü Araştırma Görevlisi Ruslan Kurbanov, "Gülen ağını CIA'nın kendisi oluşturdu. Gülen ABD'nin yardımıyla kendi elemanlarını devlet makamlarına sızdırdı" demişti.
FETÖ'nün Batı'ya hizmetleri
FETÖ lideri Fetullah Gülen'in "Ben ve arkadaşlarım her zaman batının yanında yer aldık" sözleri büyük bir gerçeğin itirafı olarak kabul ediliyor. FETÖ çetesi attıkları her adımla Haçlı-Siyonist dünyanın çıkarlarına hizmet ederken Türkiye'ye ve İslam dünyasına ağır darbeler indirdi. İşte FETÖ'nün batıya hizmetinden birkaç örnek:
1- Vatikan projelerine taşeron oldular: FETÖ örgütü, Vatikan'ın İslam dünyasında Hıristiyanlığı yaymak için geliştirdiği Dinlerarası Diyalog projesini Türkiye'ye taşıdılar. Projenin Türkiye ayağının temsilciliğine soyunan bu çete uzun yıllarca İslam itikadıyla ters bir şekilde 3 hak din safsatasını gündem etti. Gazeteleriyle, televizyonlarıyla, ele geçirdikleri tüm kurum ve kuruluşlarla bu itikadi sapkınlığı millete empoze ettiler. ABD'nin BOP'unun da en önemli argümanı haline getiren Dinlerarası Diyalog fitnesi devlet politikası haline getirmeyi de başaran bu çete açtıkları kilise evlerle binlerce gencin Hıristiyan olmasına neden oldu.
2- CIA ajanı şakirtler: FETÖ'cüler Türkiye'de ve dünyada açtıkları okullarla CIA'nın adeta eli ayağı oldu. CIA üssü gibi çalışan bu okullar faaliyette bulundukları ülkelerin ileri gelenlerini çocukları üzerinden kontrol etti.
3- Himmet paraları kiliselere aktı: FETÖ militanları Türkiye'de himmet adı altında topladıkları paraları başka ülkelerde kilise ve misyoner okulu açmak için kullandı. Örneğin FETÖ Kasım 2006'da Amerika'daki bir misyoner okuluna yüklü miktarda bağış yapmıştı. Haber o dönem şu şekilde basına yansımıştı, "Amerika'da yaşayan Nur Cemaati Lideri Fethullah Gülen'in yeğeni Dr. Ali Bayram, Papaz Okulu Hartford Seminary'e 2 milyon dolarlık bağış yapmıştı. Hartford Seminary'nin internet sitesinde bağış "Türk dini liderden 2 milyon dolarlık bağış" başlığıyla duyurulmuştu. Hartford Seminary Halkla İlişkiler Müdürü David S. Barrett okullarının tarihinde ilk defa Müslüman(!) bir cemaatten bu kadar büyük bağış aldığını belirtmişti."
4- Fethullah Gülen'in İsrail sevdası: Eli kanlı FETÖ örgütü, ABD'nin yanı sıra İsrail'e de büyük bir sadakat gösterdi. Türkiye'yi yöneten hükümetleri içlerine soktukları bakan ve milletvekilleri ile İsrail lehine adımlar attıran Gülen grubu ellerindeki medya gücüyle de İsrail'i kamuoyuna şirin gösterme çabasına girdi. FETÖ elebaşı Gülen, 2010 yılındaki Mavi Marmara saldırısında yardım gönüllüsü Türkleri öldüren İsrail otoritesine saygı gösterilmesi gerektiğini açıklamıştı. Örgüt lideri Gülen, 1990 yılında gerçekleşen Birinci Körfez Savaşı sırasında da Irak'ta ABD bombaları altında ölen binlerce Müslüman Iraklıya değil, İsrail'de ölen İsrailli çocukların gördüğünde ağladığını söylemişti.
5- Tüm şer projelerinde FETÖ rol aldı: FETÖ'nün batıya hizmetteki en önemli misyonlarından biri de ABD- İsrail ikilisinin mezhep çatışması projesine destek olmasıydı. Bu grup ellerindeki medya gücünü de kullanarak Türkiye'de Alevi-Sünni, Ortadoğu'da da Şii-Sünni çatışması çıkması için provokatif yayınlar yaptı.
6- İş darbe girişimine kadar geldi: FETÖ son olarak 15 Temmuz darbe girişimi ile Türkiye'ye büyük darbe indirerek ABD'nin ülkemiz üzerindeki hesaplarının gerçekleştirilmesinde hayati bir rol aldı.

Yeni Mesaj arşivinde 'tarihte bugün'

Yeni Mesaj Gazetesi arşivi 2001 yılına kadar eksiksiz içerikle erişime açık olup ayrıca tüm arşivde anahtar kelimelerle arama yapmak da mümkündür.

27.07.2015, 27.07.2014, 27.07.2013, 27.07.2012, 27.07.2011, 27.07.2010, 27.07.2009, 27.07.2008, 27.07.2007, 27.07.2006, 27.07.2005, 27.07.2004, 27.07.2003, 27.07.2002, 27.07.2001, 27.07.2000, 27.07.1999, 27.07.1998, 27.07.1997
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.