HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 31 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Fırsat kolluyorlar

25.05.2001 00:00:00
Ermeni lobisinin liderlerinden Harut Sasunyan, ABD'de Ermenilerin sayıca en fazla olduğu bölgelerden biri olan California'da yayımlanan California Courier'daki bir yazısında, "İşte bu, 1915 yılında memleketlerinden sürülen Ermenilerin beklediği fırsattır. Doğu Anadolu'da böyle yüzlerce köy ve kasaba Ermenilere aittir" dedi.

Sasunyan, Türk ordusunun Ermenilere ait toprakları işgal ettiğini öne sürerek, "Bu toprakların gerçek sahiplerinin, tarihi memleketlerinin özgürlüğü için ilk adım olarak, buraları para ödeyereksatın almaktan başka seçenekleri yok" ifadesini kullandı.

Türkiye'deki 11 satılık köyün toplam 14 milyon dolara alınabileceğini iddia eden Sasunyan, "Biliyorum ki Türk hükümeti, Ermeni diasporasının bu köyleri doğrudan satın almasına izin vermeyecektir. Ancak gerekli ayarlamalar yapılabilir" diyerek, köylerin Ermeniler adına başkalarına satın aldırılabileceğini ima etti.

ABD'de yayımlanan The Washington Post ve The New York Times gazetelerinde, Orta Anadolu'da 11 köyün ekonomik zorluklar yüzünden satılığa çıkarıldığına ilişkin haberler çıkmıştı.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.