HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 04 AĞUSTOS 2021, ÇARŞAMBA

G-8'de 8 kusurlu

27.07.2001 00:00:00
Ülkenin iç politikasındaki gündeminin başında G-8 zirvesi gelirken, yurtdışından da eleştiriler başladı.

Almanya Dışişleri Bakanı Joschka Fischer, Cenova'da çıkan olaylarda yaralananlar ve tutuklular için İtalyan hükümetinden açıklık getirmesini istedi.

Alman Yeşiller partisinden Hans-Christian Stroebele ve Türk kökenli milletvekili Cem Özdemir'in başını çektiği bir grup da "Brüksel'de Avrupa Birliği içinde, Cenova olaylarını araştıran bir komisyon kurulmasını isteyeceğiz" dediler.

Berlusconi hesap verecek

Başbakan Silvio Berlusconi, yarın Senato'da yapacağı konuşmada, Cenova'daki olaylar nedeniyle kendilerine yöneltilen suçlamalara cevapverecek.

Muhalefetteki partilerin, "Cenova'daki olayları araştırmak için parlamentoda bir komisyon kurulmasına" ilişkin sundukları önerge, bugün mecliste yapılan oylamada reddedilirken, İçişleri Bakanı ClaudioScajola hakkında sundukları güvensizlik önergesi, 3 Ağustos'ta parlamentoda ele alınacak.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.