logo
22 HAZİRAN 2024

Hacı Bayram Veli’nin çilehanesi görüntülendi

Hacı Bayram Veli Hazretleri tarafından yaptırılan ve Hacı Bayram Veli Hazretleri ile öğrencilerinin 40 gün itikafa girdiği çilehane görüntülendi

07.04.2024 12:27:00 / İHA
Hacı Bayram Veli Hazretleri tarafından yaptırılan ve Hacı Bayram Veli Hazretleri ile öğrencilerinin 40 gün itikafa girdiği çilehane görüntülendi.
 
 
Hazreti Hacı Bayram-ı Veli'nin, günah ile kusurlar için af dilediği ve Allah’a daha yakın olmak amacıyla 40 gün süreyle içinde kaldığı çilehane, görüntülendi. Çilehaneye küçük ve dar bir kapıdan giriliyor.
 
Girişte, beyaz badanalı, tavanı kalın ağaçlarla desteklenmiş sohbet odası bulunuyor. Yaklaşık bir metre yüksekliğindeki dar bir tünelden ibadet yapılan odalara ancak eğilerek geçilebiliyor. Tünelin içerisinde, Hazreti Hacı Bayram-ı Veli’nin öğrencilerinin ibadet ettiği küçük ve dar odalar yer alıyor. Tünelin sonunda ise Hazreti Hacı Bayram-ı Veli'nin ibadet odası yer alıyor.
 
"İçerisinin açılmasını istiyorum"
 
Çilehanenin içerisine girmeyi ve ibadet etmek istediğini söyleyen 23 yaşındaki genç bir vatandaş, yaptığı konuşmada, “Bugün namaz kılmak için Hacı Bayram-ı Veli Hazretleri'ne geldim. Namaz kıldım ve burada daha önce çilehanenin olduğunu biliyordum. Çilehaneyi ziyaret etmeye geldim ama kapalıydı.
 
Hacı Bayram Veli Hazretleri burada 40 gün ibadet etmiş. Bu Ramazan için geldim fakat kapalıymış. Üzgünüm bu yüzden. İçerisinin açılmasını istiyorum ve merak ediyorum. Dedem ve ninemde burayı çok merak ediyor. İnşallah onlar ile gelmekte nasip olur” ifadelerini kullandı.
logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 624 09 99
E-posta: internet@yenimesaj.com.tr gundogdu@yenimesaj.com.tr


WhatsApp iletişim: (542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2024

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez. Sözleşmesiz yazar, muhabir ve temsilcilere telif ödemesi yapılmaz.