HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 04 AĞUSTOS 2021, ÇARŞAMBA

Hakkımızı gaspedemezler

15.07.2001 00:00:00
KKTC Başbakan Yardımcısı Salih Coşar, Kıbrıs'ta Türk halkının azınlık olmadığını vurgulayarak, "Hiç kimse haklarımıza el koyup gasp edemeyecektir" dedi.

Coşar, Faşist Yunan Cuntası'nın, Kıbrıs'ı Yunanistan'a bağlamak için 15 Temmuz 1974'te gerçekleştirdiği darbenin 27'nci yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajda, başta Birleşmiş Milletler olmak üzere, Kıbrıs sorunuyla ilgili tüm devletlere çağrıda bulunarak, "her ne yolla olursa olsun Türk Halkı'nı Kıbrıs'ta yok etmeye çalışanlara karşı Türkiye'yle birlikte mücadele verileceğini" vurguladı.

15 Temmuz Faşist Yunan Darbesi'nin 27'nci yıldönümünü nefretle andıklarını belirten Coşar, "15 Temmuz darbesi, Yunanistan'da yönetimde bulunan askeri cuntanın, Kıbrıs Türk halkını topyekün soykırımdan geçirerek, asırlardır hayalini kurduğu Enosis'i gerçekleştirmeyi amaçladığı bir hareketti" dedi.

Türkiye'nin, Kıbrıs'taki garantörlük haklarına dayanarak yerinde ve zamanında müdahalesiyle Kıbrıs Türkü'nü yok olmaktan, Rumları da faşist darbecilerin zulmünden kurtararak, adada barış ve huzuru sağladığına işaret eden Coşar, Yunanistan'daki işgalci cunta hükümetinin de iktidardan düştüğünü kaydetti.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.