HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 21 HAZİRAN 2021, PAZARTESİ

Helva nerede?

09.06.2001 00:00:00
Dünya Kupası Finalleri'ne gitmek için illa ikinciler arasındaki mücadelenin eziyetini çekmemiz mi gerekiyor?

Oynadığımız futbola bakınca ne yapalım... evet böyle olacak diye düşüncemizi alamıyoruz.

Azerbaycan'ı 3-0 yendiğimizde dedik ki bu takımın savunmasında taktik yönden hatalar var. Azeriler 3-0'lık skora rağmen çeşitli gol pozisyonları yakaladılar. İnşaallah Makedonya maçında görmeyiz. Korkumuz gerçek oldu. 3 gol filelerimezde gördük.

Dikkat ederseniz göbekte Tugay görev yapıyor. Top dağıtımı fevkalede iyi. Okan, sağ kanatta. Emre gizli forvet gibi... Tayfun da öyle... Abdullah bildiğimiz gibi oynuyor. İki maçta da hızlı gelişen rakip ataklarında savunmada görev yapan Bülent, Alpay ve Ümit çaresizlikler içinde kalıyor. Neden? Az önce isimlerini saydığımız değerli futbolcular kontraataklarda geri gelemiyorlar. Goller hep bu taktik düzenleme içinde geldi. Azerbaycan maçındaki pozisyonlar da, Makendonya maçındaki goller de.

Şenol Güneş'in oyun anlayışında hücum futbolu var. Hakan Şükür ve Oktay'ın yanısıra Tayfun ve Emre'den de gol bekliyor Şenol Güneş.

Futbolun savunması da var tabi... İşte bu anlattığım görüntüler içinde Makedonya maçından zar zor da olsa beraberliği kurtarabildik.

Hem kendi ülkenizde oynayacaksınız, hem de bu durumlara düşeceksiniz. Yok böyle bir şey... Takımda golü bulan futbolcu savunmanın en gerisindeki adam. Bunun da bir mesajı var tabii... Bunca futbolcuyla hücum ediyorsunuz. Golü getirecek pozisyon sayısını artıramıyorsunuz.

Şeker var, un var, ateş var. Herşey var ama; helva ortada yok.

Dünya kupası finallerine, gitmesine gideriz. Ama bugünkü götüntülere bakarsak finallerde nal toplarız gibi geliyor bana.

Yol yakınken hem Şenol hoca hem de futbolcular geleceği iyi görsün...
 
Akın Göksu / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.