HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 17 MAYIS 2021, PAZARTESİ

İftiracıya ödül Zaman'dan

29.10.2005 00:00:00
Zaman gazetesi "Orhan Pamuk'a saygı borçluyuz" başlıklı yazıyı yayınlamakla bu aziz millete... A.Karaca'nın yazısı...

İFTİRACIYA BİR ÖDÜL DE ZAMAN'DAN

Bir hemşehrimizin elinde açık bulunan bir gazetede uzaktan gördüğüm bir yazı başlığı dikkatimi çekti. Başlık aynen şöyle: "Orhan Pamuk'a saygı borçluyuz."

Bulunduğum yerden gazetenin ismi okunmuyordu, iç sayfalar olduğu için küçük puntolarla yazılı idi. Yazının başlığını tekrar tekrar şaşkınlık içinde okurken bir yandan da böyle bir başlığın hangi gazetede yer alabileceğini düşünüp duruyordum. Hürriyet mi, Milliyet mi, Cumhuriyet mi, Radikal mi? Böyle bir densizliği hiç birinin yapamayacağını, olsa olsa bu gazetenin yabancı bir gazetede olabileceğini düşünerek iyice yaklaştım ki ne olsa beğenirsiniz? Meğer Zaman gazetesi imiş, imza ise Şahin Alpay. Böylece Müslüman Türk milletine 'bir milyon Ermeni ve otuz bin Kürtü katletmiştir' iftirasını yapıştıran, her fırsatta da sözünün arkasında olduğunu beyan eden Pamukçuzade Orhan Efendi, Alman Kitapçılar Birliği'nden aldığı ödülden sonra Zaman gazetesinden de ödülünü aldı.

Frankfurt'ta bir katolik kilisesinde, "Türklüğe hakaret ödülü" babında kendisine verilen yirmibeşbin Avrupa parasından, Zaman gazetesinin "Orhan Pamuk'a saygı borçluyuz" tarzındaki başlığı daha anlamlı ve daha kıymetli.Çünkü müslüman Türk milleti ecdadına iftira eden bu adamı gönül defterinden silmişken, Zaman gazetesi yeniden iftiracının etrafında sempati haleleri oluşturmaya çalışıyor. Kimin kime ne borcu varsa buyursun ödesin. Zaman gazetesi ve köşe yazarı Şahin Alpay, Pamukçuzadeye saygı borçluymuş, buyursun ödesinler. Ama yetmiş milyonluk Türkiye'ye hitap etme iddiasındaki bir gazetede "Orhan Pamuk'a saygı borçluyuz" başlığı ile bir yazı yayımlamak ne demek oluyor? Bu başlık nasıl bir karakterin, ne menem bir zihni sefaletin ürünüdür? Millet adına dillendirilen hezeyan, şu anlamdan başka bir şey mi ifade eder:

"Ey Pamukçuzade! Sen bizim ecdadımıza iftira ediyorsun, dedelerimizi katil katil ilan ediyorsun, ama bizim sana saygımız sonsuzdur. Hatta gereğince yerine getiremediklerimiz için de sana saygı borçluyuz." Yani, Zaman gazetesi ve yazarı Şahin Alpay şunu mu teklif ediyor Müslüman Türk Milletine: "Ecdadımızın ismine, şerefine, şahsiyetine, hatırasına sahip çıkmayı boş verin. Bunlar geçmişte yaşanmış, bitmiş değerlerdir. Bugün zulmü alkışlama, zalimi sevme günüdür, gelenin keyfi için geçmişe küfretme ve küfredenleri alkışlama günüdür, ecdada saldıranlara saygı gösterme günüdür."

Zaman gazetesi "Orhan Pamuk'a saygı borçluyuz" başlıklı yazıyı yayınlamakla paraları ile beslendiği bu aziz millete, bu ahlaksız teklifi yapmış demektir. Bu yazıdan sonra malum gazetenin trajı yarı yarıya düşmedi ise bu milletin anasını ağlatmışlar demektir. "Diyalog" adlı Vatikan patentli kazanlarda bu milleti millet yapan bütün değerleri kaynatıp buharlaştırdılar demektir. Hizmet diye diye bir milletin hezimetini hazırlamak ancak böyle olur. Yazının muhtevasına yarın inşaallah bakarız.

Aziz KARACA


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.