HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 18 HAZİRAN 2021, CUMA

İktidar sayha nöbetinde

22.04.2021 00:00:00
'İktidar sayha nöbetinde' seslendirme dosyası:

İktidar cenahında sesler, sayhalar ve çığlıklar günden güne artıyor. 

Bağıranın,-çağıranın, sayha ve çığlık atanın haddi hesabı yok.

Kamerayı gören, mikrofonu önünde bulan en fazla ve en uzun süreli çığlık atma yarışına giriyor.

Kim bilir belki kendi aralarında böyle bir sayha atma, çığlık atma yarışması da düzenlemiş olabilirler.

Yirmi yıllık iktidarları boyunca bizzat sebep oldukları çok vahim manzaraya bir örtü olur umuduyla bağırıp duruyorlar.

Yetkili yetkisiz, etkili etkisiz, bir şekilde iktidarla irtibatlı olan herkes ülkenin gerçek gündemine örtü bulma, örtü olma telaşındalar.

Yerli-yersiz, gerekli-gereksiz, haklı-haksız, hemen her fırsatta atılan sayhalar, koro halindeki çığlıklar hangi açığı kapatır, hangi vahim yanlışı örter, hangi yoksulluğa çare olur, ne tür açlıkları unutturur bilinmez.

İktidar, asla yapmaması gerektiği halde ısrarla ve inatla yaptıkları yüzünden, mutlaka yapması gerektiği halde yapmadıkları yüzünden sebep olduğu korkunç manzaraları, vahim yanlışları ve devasa zararları düzeltmeye ve gidermeye çalışmak yerine sürekli sayha atarak, bağırabilecek her yandaşına çığlık attırarak yanlışları ve zararları lahana gibi katlayıp duruyor.

Bol miktarda, istenmediği kadar, hatta türlü dertlere giriftar olmuş vatandaşları bıktıracak kadar sayha var, çığlık var, bağırıp-çağırma var ama uçup giden onlarca milyar dolarlardan bir haber yok.

Sayha var, çığlık var ama işsizlere iş, aşsızlara aş kapısı temin edecek bir gayret, bir çalışma yok.

Sayha ve çığlık var ama bizzat kendilerinin, lebalep kongrelerle, organize ettikleri şehirlerarası seyahatlerle sebep oldukları salgın hastalık felaketi  hakkında diyecekleri yok.

Yerli-yersiz, gerekli-gereksiz mebzul miktarda sayha var, çığlık var ama türlü dertlerden ötürü, açlık ve sefaletten ötürü, işini, aşını ve ekmek teknesini kaybetmekten ötürü ve dahi en yakınlarını, canlarını, ciğerparelerini kara toprağa vermiş olmaktan ötürü halkın yükselen çığlıklarına kulak vermek yok, dönüp bir bakmak dahi yok.

İktidar cenahında sayha var, çığlık var, bazen münferit bazen de koro halinde uzun soluklu bağırmalar var ama halkın sağlığı için ilan ettikleri kaide ve  kurallara uymanın zerresi dahi yok.

Ey ahali! Yaralarımıza merhem, dertlerimize derman olmasa da sürekli sayha, daima çığlık nöbetinde bir iktidarımız var.

 
Aziz Karaca / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.