HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 18 HAZİRAN 2021, CUMA

İktidardakiler kırmızı maske kullansın

01.04.2021 00:00:00
'İktidardakiler kırmızı maske kullansın' seslendirme dosyası:

Koydukları kuralları ısrarla ve özenle çiğneyerek, söylediklerinin tam tersini yapmaktan asla geri adım atmayarak sebep oldukları kıpkırmızı Türkiye haritasına rağmen yüzlerinde bir kızarma belirtisi görünmüyor, hiç olmazsa kullanacakları kırmızı maske 'kızarmayan yüzleri' bir miktar gizleyebilir.

Yönetim katındakiler, yönetimde etkili ve yetkili muhteremler bundan böyle kırmızı maske kullansınlar ki kıpkırmızı kesilen ülke haritası karşısında asla kızarmayan yüzleri kabak gibi ortaya çıkmasın.

Bir yılı aşkın bir süreden beri tüm dünyanın canla-başla mücadele ettiği, milletlerin bu beladan kurtulmak için hayatın her alanında adeta seferberlik ilan ettikleri bu süre içinde, bizim yöneticilerimiz kadar umursamaz, vurdumduymaz, 'dünya yansa bir bağ otu yanmaz' şeklinde tavırlar sergileyen bir başka ülke, bir başka iktidar duymadık.

Salgını sallamayan, asla umursamayan bir iktidarımız var.

Salgın sebebi ile, eğer rakamlar doğru ise otuz binleri aşmış olan vefat sayısından asla ürkmeyen, korkmayan bir iktidarımız var.

Her fırsatta ve her vesile ile, halka 'maske, mesafe ve temizlik' dediği halde bu hayati kuralları ısrarla ihlal eden bir üst düzey yönetici kadromuz var.

Salgına karşı, bu malum virüsün yayılma hızına karşı bazı tedbirler alıyormuş gibi yapan, haftada bir, ayda birkaç defa uyulması gereken kurallar,  kanunlar ve genelgeler yayınlayıp hemen ertesi günü uygulamalı olarak, kalabalık kitlelere bu kuralları çiğneten bir yönetim anlayışı hakim ülkemizde.

Aldığı tedbirlere uymayan, koyduğu kuralları çiğneyen, salgın hastalık bahsinde millete 'yapmayın' dediği her şeyi kendisi yapan, dolayısıyla halkın sağlığını, milletin can güvenliğini zerre kadar umursamayan bir iktidarın, hayatın hangi alanıyla ilgili söylediklerine gönül rahatlığı içinde güvenilebilir?

Koskoca ülke haritası daha bir ay dolmadan kıpkırmızı olduğu halde bu kızarıklığa lebalep kongrelerle, şehirlerarası tertip edilen kalabalık seyahatlerle sebep olanların da yüzleri kızarmıyorsa, hiç olmazsa yüzlerinde kırmızı maske olsun ki yüzler kızarmış gibi görünsün.

İktidar sahipleri, yönetim katındakiler bundan böyle kırmızı maske kullansınlar.

 
Aziz Karaca / diğer yazıları
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.