HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 01 AĞUSTOS 2021, PAZAR

IRA-FARC dayanışması

21.08.2001 00:00:00
Kolombiya'da IRA üyesi olduğu şüphesiyle yakalanan 3 İrlandalı'nın, aşırı solcu FARC gerillalarını eğittiği iddiasıyla ilgili kanıtlar açıklandı.

Kolombiya'da yayınlanan Cambio dergisi, Kolombiya Devrimci SilahlıGüçleri (FARC) adlı grubun lideri Jorge Briceno'nun askeri istihbarat tarafından ele geçirilen bir mesajında, söz konusu 3 kişinin patlayıcıkullanımı konusunda gerilları eğiteceğini söylediğini duyurdu.

Haberde, Briceno'nun, "Onlar buna sahipler ve nasıl kullanacaklarını biliyorlar, Bu bilgiyi, kentlerin de dahil olduğu çeşitli cephelere yaymaya ihtiyacımız var" dediği iddia edildi.

Briceno'nun telsiz mesajının 9 Ağustos'ta Caqueta'daki iletişim birimi tarafından ele geçirildiği kaydedildi.

Latin Amerika ülkesi Kolombiya'da, 37 yıldır devam eden iç savaştaçatışmalar ağırlıklı olarak kırsal bölgelerde meydana gelirken, askeriyetkililer FARC'ın çatışmaları şahirlere taşımayı planladığını belirtiyor.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.