HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 24 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Irak'a gidecek paranın garantisi yok

23.10.2003 00:00:00
Türkiye'nin de üyesi bulunduğu Dünya Bankası, Irak'ın yeniden inşasına katkıda bulunacak kreditörlere, "bu iş için kurulacak tröst fonundaki paraların tümünün kreditörlerce talep edilen sektörlere aktarılacağı" garantisini veremeyecek.

Banka Yönetim Kurulu'nca onaylanan belge uyarınca, bir kreditör Irak'ın yeniden inşasına katkısının belirli bir sektörün desteklenmesinde kullanılması yönünde tercih belirtse de, Dünya Bankası, söz konusu kreditörün parasının tamamının tercih belirtilen alanda kullanılacağı garantileyemeyecek.

Bu durumda, Fon'un yöneticileri, kreditör katkısının diğer sektörlerde kullanılması hususunda kreditörlerle konuşacak. Kreditörler, tröst fonuna katılmaksızın da Irak'ta iki taraflı projeler yürütebilecekler.Dünya Bankası, Irak'ın yeniden inşası fonunun idaresi için binde 2 ila yüzde 2 arasında faiz işletecek. Irak'ın yeniden inşası hususunda bir diğeri Birleşmiş Milletler'ce(BM) işletilecek iki tröst fonu olacak. Her iki fon da 2007 yılı sonuna kadar kullanılacak.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.