HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 20 HAZİRAN 2021, PAZAR

İsrail’i kudurtan nedir?

11.05.2021 00:00:00
'İsrail’i kudurtan nedir?' seslendirme dosyası:

Kurulduğu günden beri kudurmaya devam eden bir terör devleti İsrail.

Aynı zamanda kudurukluğunu sergilemek için özel zamanları, bayram gibi, kandil gibi özel günleri özellikle seçen bir canavar.

Ağzından salyalar akan, başı-gözü kana bulanmış bir canavar misali hareket eden her canlıya, o diyarın asıl sahipleri olan her Müslümana kudurmuşçasına saldırıyor.

Yetmiş seneden beri ne döktüğü kana ne de katlettiği cana doymuyor.

Bir terör devleti olduğunda zerre kadar şüphe olmayan İsrail'i bu kadar saldırgan, bu kadar kudurgan yapan nedir?

Amerika'nın desteğini arkasına almasıdır diyenler olabilir.

Avrupa'nın tam desteğini sağlamış olmasıdır diyenler olabilir.

Çeşitli dünya devletlerinde etkili lobi faaliyetleri ile onların da desteklerini elde etmesidir diyenler olabilir.

Bütün bunların elbette ciddi payları vardır ama İsrail'i bu kadar saldırgan, bu kadar kudurgan, bu kadar kana ve cana doymaz hale getiren asıl sebep, adına İslam dünyası dediğimiz dünyanın pısırıklığıdır, umursamazlığıdır, vurdumduymazlığıdır, hissizliği ve sessizliğidir.

Terör devleti İsrail, yetmiş senelik tecrübesi ile biliyor ki, ne kadar yakıp-yıkarsam, ne kadar kırıp-geçirirsem, ne kadar kan döküp cana kıyarsam hepsi de yanıma kalacaktır.

Adı gibi biliyor ki; İslam dünyasından, dünya üzerinde yaşamakta olan iki milyar Müslümandan sadece ve sadece dostlar alış-verişte görsün kabilinden kınamalar ve lanetlemeler dışında hiçbir tepki gelmemiştir ve gelmeyecektir.

Ne yazık ki, bin defa yazıklar olsun ki İslam alemi, darda kalan, başı dara düşen kardeşlerini yalnız bırakma hususunda anlaşmış gibidir.

İslam alemi, yetmiş seneden beri katil İsrail zulmü altında inim inim inleyen Filistinli Müslümanlar başta olmak üzere, yer yüzünün muhtelif köşelerinde zulme maruz kalan kardeşlerinin feryatlarını duymamak için, akan kanlarını görmemek için "görmedim, duymadım, bilmiyorum" numarasını meslek edinmiş durumundadır.

İslam dünyasının hiçbir köşesinden Filistinli Müslümanlara hiçbir siyasi yardım gitmemektedir.

Meşhur Mavi Marmara örneğinde olduğu gibi, gönderilen bulgur, mercimek, makarna, fasulye, demir, çimento yardımları ile Müslümanlar kendilerini kandırmaktadırlar.

İslam aleminin hiçbir köşesinden ciddi bir kaş çatma, ciddi bir surat asma, işe yarayacak bir tavır alma gelmediği için terör devleti İsrail, kudurmaya devam ediyor, Müslümanların evini-barkını başlarına yıkmaya devam ediyor, evine-toprağına sahip çıkmaya çalışanları da gaddarca ezip geçiyor.

İsrail'i kudurtan ana sebep, İslam aleminin hissizliği ve sessizliğidir vesselam.

 
Aziz Karaca / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.