HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 05 AĞUSTOS 2021, PERŞEMBE

İzgi: Bağımsızlığımız tüm

14.09.2001 00:00:00
TBMM Başkanı Ömer İzgi, Sakarya Zaferi'nin 80. yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

İzgi, Sakarya Zaferi'nin, bir kahramanlık ve yurtseverlik destanı olan Kurtuluş Savaşı'nın önemli bir dönüm noktası olduğunu vurguladı. Sakarya Meydan Savaşı ve sonunda kazanılan zaferin Ulu Önder Atatürk'ün, vatan topraklarının düşmandan arındırılması ve ulusun bağımsızlığına kavuşması amacıyla başlattığı mücadelede özel bir yeri ve önemi olduğunu ifade eden İzgi, şunları kaydetti:

"Tarihte ender görülen azim ve kararlılıkla kazanılan bu zaferin ardından kahraman ordumuz, ulusundan aldığı güç ve destekle düşmanı yurdumuzdan söküp atmıştır. Kazanılan bu büyük zaferle, bağımsız, özgür ve soylu bir ulus olduğumuz tüm dünyaya bir kez daha gösterilmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti, Ulu Önder'in kendisine gösterdiği yolda, ülkemizin birlik ve bütünlüğünü koruma ve çağdaş uygarlığı yakalayıp daha da ileri noktalara götürme azmini, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kesintisiz biçimde devam ettirecektir.

Tarihimizin en seçkin, onurlu sayfalarından birini oluşturan bu günde Başkomutan ve devletimizin kurucusu Atatürk'ü, yakın silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum.'


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.