HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 18 HAZİRAN 2021, CUMA

Japonya'dan olimpiyatlarla ilgili önemli hamle

Japonya'da hükümet olası terör eylemlerine karşı Tokyo Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunları'nın yapılacağı müsabaka noktaları üzerinde uçuşa yasak bölge ilan etme kararı aldı
06.05.2021 10:38:00
Japonya'dan olimpiyatlarla ilgili önemli hamle
Japonya'dan olimpiyatlarla ilgili önemli hamle
Japonya'da hükümet olası terör eylemlerine karşı Tokyo Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunları'nın yapılacağı müsabaka noktaları üzerinde uçuşa yasak bölge ilan etme kararı aldı.

Covid-19 salgını nedeniyle 2021 yılına ertelenen Tokyo Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunları için geri sayım sürerken, Japonya'dan dev organizasyonla ilgili yeni güvenlik adımı geldi. Arazi, Altyapı, Ulaştırma ve Turizm Bakanlığı, olası terör eylemlerine karşı müsabakaların yapılacağı yerleşkeler üzerinde uçuşa yasak bölge oluşturulacağını açıkladı. 3 kilometre çapındaki bir alanı kapsayacak uygulamanın karşılaşmalardan 2 saat önce yürürlüğe gireceği, oyunların sona ermesinin ardından ise 1 saat daha süreceği belirtildi. 21 Temmuz-5 Eylül dönemindeki uçuşları etkilemesi beklenen uygulamanın kapsayacağı alanın, başkent Tokyo'daki Ulusal Stadyumda gerçekleştirilecek açılış ve kapanış seremonileri sırasında ise 46 kilometreye kadar çıkarılmasının planlandığı belirtildi. Haneda Havaalanı'ndan yapılacak seferleri etkilememesi beklenen uygulamanın, Tokyo dışındaki müsabaka noktaları için de geçerli olacağı ifade edildi.

Geri sayım

2020 Tokyo Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunları sporcular, ulusal olimpiyat komiteleri ve dünya kamuoyunun Covid-19 salgını nedeniyle dile getirdiği endişelerin ardından bu yıla ertelenmiş, olimpiyat oyunlarının 23 Temmuz-8 Ağustos 2021, paralimpik oyunlarının ise 24 Ağustos-5 Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleştirileceği açıklanmıştı.İHA


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.