HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 30 TEMMUZ 2021, CUMA

Kalbimize gömdük

19.05.2001 00:00:00
Çarşamba günü Diyarbakır'dan havalanan CASA tipi uçağın Malatya'nın Akçadağ ilçesi yakınlarında düşmesi sonucunda şehit olan askerlerimiz dün düzenlenen cenaze merasimleriyle birer birer ebedi istirahatgahlarına nakledildiler.

Başkentte dayanılmaz acı

Malatya yakınlarında düşen uçakta şehit olan askeri personelin 9'u için Ankara Kocatepe Camii'nde tören düzenlendi.

Kocatepe Camii'ndeki törene şehitlerin yakınları, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, TBMM Başkanı Ömer İzgi, Başbakan Bülent Ecevit, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hüseyin Kıvrıkoğlu, FP Genel Başkanı Recai Kutan, Devlet Bakanı ve Başbakan yardımcıları Devlet Bahçeli, Mesut Yılmaz ve Hüsamettin Özkanda katıldı.

Vatan sağolsun

Bu arada, şehit yakınlarının katafalka konulan tabutların yanına geldikleri sırada duygusal anlar yaşandı. Yakınlarının fotoğraflarını öpen ve tabutlara sarılarak gözyaşı döken aileler, yakınları ve görevli askerler tarafından güçlükle teselli edildiler. Şehit yakınlarının "vatan sağolsun" diyerek tabutların başlarından ayrıldıkları görüldü.

Bazı şehit yakınları fenalık geçirdi. Bayılan ve fenalık geçiren şehit yakınlarına, tören alanında görevli sağlık personeli tarafından müdahale edildi.

Şehit Hava Binbaşı Lütfü Ceylan, Kara Pilot Yüzbaşı Murat Erdeveci, Kara Pilot Yüzbaşı Yılmaz Tekgül, Kara Pilot Üsteğmen Levent Şahin, İstihkam Kıdemli Başçavuş Ümit Başaran, Muhabere Kıdemli Üstçavuş Zeki Çınar, Personel Kıdemli Üstçavuş Sudi Doruk, Hava Uçak Bakım Üstçavuş Zahit Çelik, Hava Er Nedim Akyol'un cenaze namazları Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Nuri Yılmaz tarafından ayrı ayrı kıldırıldı. Bazı şehit yakını kadınlar da cenaze namazı için ön sıralarda saf tuttular. Cenaze namazı sırasında Cumhurbaşkanı Sezer ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Kıvrıkoğlu cami avlusunda beklediler.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.