HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 01 AĞUSTOS 2021, PAZAR

KPDS'ye başvurular yarın son

20.09.2001 00:00:00
Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı'na (KPDS) başvurular, 21 Eylül Cuma günü sona eriyor. Sınava, yabancı dil tazminatından yararlanmak isteyen devlet memurları, Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu, Hakim ve Savcılar Kanunu, YÖK Kanunu ve Uzman Jandarma Kanunu'na göre çalışanlar, kadroları karşılık gösterilmek suretiyle sözleşmeli çalışan personel ile 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'nin 3/c maddesine tabi sözleşmeli personel katılabilecek.

Yabancı dil bilgisi seviyesini tespit etmek isteyen diğer kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personel de KPDS'ye girebilecek.

Yurtdışında Görevlendirilecek Memurların Seçim Esaslarına Dair Yönetmelik hükümleri gereğince kamu kurum ve kuruluşlarınca yurtdışı teşkilatında sürekli göreve atanacak memurlar ile diğer görevlilerin de bu sınava girmesi gerekiyor.

Üniversitelerdeki lisans programlarının son sınıflarında veya sondan bir önceki sınıflarında okuyan öğrenciler de KPDS'ye başvurabilecekler.

Başvuru belgeleri, valiliklerin il ve ilçelerde oluşturdukları bürolar ile üniversite rektörlüklerinden alınabilecek. Adaylar önce başvuru ve sınav ücretini ödemek üzere banka belgesi alacaklar. Adaylar bu belgeyle bankaya 18 milyon lira yatırdıktan sonra belgeyi aldıkları yere vererek, başvuru belgesi ve kılavuzunu temin edecekler.

Postayla yapılacak başvurular kabul edilmeyecek.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.