HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 06 AĞUSTOS 2021, CUMA

Kuvayı Milliye rüzgarı

25.07.2001 00:00:00
Geçtiğimiz Cumartesi akşamı İstanbul Çatalca yakınlarında Kuvayı Milliye hareketi 5000 kişilik İstanbullu iş adamlarının katıldığı bir yemek organize etti. Yemekte kısa kısa konuşmalar yapan Kuvayı Milliyeciler diğer illerde düzenledikleri toplantılarda halkın izlenimlerini aktardılar. Öz cümle "bu millet kendisini bu badirelerden ve bu sıkıntılardan kurtaracak tek adres olarak Prof. Dr. Haydar Baş Bey'i görmektedir."

Ülkenin başına geçmesi gerektiği talepleri akşamki yemekte Prof. Dr. Haydar Baş Bey'e iletildi. O da bu taleplere cevaben yaptığı konuşmasında bir çok önemli tespitinin yanında kendisinin de bu Kuvay-ı Milliye hareketinin bir neferi olmaya hazır olduğunu ifade etti. Haddi zatında milletin yeniden şahlanışı demek olan kendi kurtuluşu için kendisinin ürettiği çözüm demek olan Kuvayı Milliye hareketini ateşleyen de Prof. Dr. Haydar Baş Bey'dir. Onu başlatan, sırtlanan, taşıyan ve burçlara dikecek olan da O'dur. Adeta bir millet O'nun omuzlarında yeniden mazideki şanını ve şerefini istikbalde yeniden yakalamaya hazır.

Nisan ayında Trabzon'da start alan Kuvayı Milliye hareketi üç buçuk ay gibi kısa bir zamanda İstanbul-Çağlayan, Ankara-Tandoğan mitingleri derken Türkiye'nin çeşitli illerinde hemen hemen her gece düzenlenen iş adamları yemekleri ile birlikte bütün Türkiye'yi sarmış ve kucaklamış durumda. Esasen bütün Türkiye bu hareketi kucakladı desek daha doğru olur.

Cumartesi akşamı yemekten çıkışta görüştüğüm bir işadamının görüşlerine yer vererek yazıma son vermek istiyorum.

Yemek esnasında o yaz sıcağında çok tatlı bir rüzgar çıktı. Ben oralı olduğum için bunun hiç de alışılagelmiş bir olay olmadığını fark etmiştim. İşte bu işadamı dostumla sohbet ederken konu bu noktaya geldi. Dedi ki: "Bu gece burada çok tatlı bir rüzgar esti. Herhalde bu rüzgar Prof. Dr. Haydar Baş'ın rüzgarıydı. Bu Kuvayi Milliye'nin rüzgarıydı. Bu milletin bağrından doğan bir rüzgardı. Bugün Yahudi lobilerinden icazet alınarak solda ve sağda medyanın estirmeye çalıştığı ithal rüzgarlara bakılırsa bu rüzgar buram buram Anadolu kokuyordu."

-Peki bu ithal rüzgarlar ne kadar daha gider dedim?

-Sokma akıl üç adım gider, dedi.

Selim KOTİL
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.