HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 25 TEMMUZ 2021, PAZAR

Meydan boş değil

12.03.2021 00:00:00
'Meydan boş değil' seslendirme dosyası:

Salgın nedeniyle bulunduğu yerden 16 aydır kafasını dışarı çıkartmayan Papa Francis, su sürede ilk yurtdışı gezisini Irak'a yaptı. Tabii ki gezi deniyorsa da sanmayın turistik seyahat… 

Düğün değil, bayram değil, salgın devam ediyor, Francis 84 yaşında zor yürüyor, ama geziye çıkıyor. Hem de Irak'a…

Irak'ta Şii lider Sistani ile görüşüyor. Erbil'de törenlerle karşılanıyor, ayinler yaptırıyor. Çocuklar önünde oyunlar oynuyor. Bu arada pul mevzuunu da unutmuş değilim.

Yıkılmış bir kilisenin yanında duruyor, "buraları harabeye çevirecek silahları kim veriyor bunlara" diyerek ne kadar şefkatli, duygusal, insancıl bir şakirt olduğunu hepimize gösteriyor!

Eee timsah, gözyaşı dökmezse olur mu?

Birileri Papa'ya silahların kimden geldiğini söylese de gözü açık gitmese…

Bu ziyaretin Dinlerarası Diyalog projesinin bir adımı olduğunu hepimiz biliyoruz. Ne yazık ki Şii Lider Sistani de bu halkanın içine girmiş görünüyor. Yoksa papa, neden öpsün Sistani'yi…

Yıllar geçti her zaman olduğu gibi O, yine haklı çıktı. Vatikan, kirli yüzünü yine maskeleyerek, milyonlarca Müslümanın öldürüldüğü coğrafyada cirit atmaya başladı.

Prof. Dr. Haydar Baş hocamız 2014 yılında Necef'e ziyarette bulunmuş, İmam Ali Efendimizin türbesini de ziyaret etmişti. Bu ziyaret esnasında Sistani'yi ve ekibini uyarmış, Dinlerarası Diyalog projesine karşı dikkatli olmaları gerektiğini ta o yıllarda anlatmıştı. Ama ne yazık ki onlar bugün bu bataklığa girdi. İnşallah hatalarını anlar ve yanlışı terk ederler.

Nasıl ki Vatikan misyonunun parçası olan FETÖ elebaşı, papanın verdiği vazifeyi yapmak için ülkemiz ve milletimiz üzerinde oyunlar kurmaya başladığında Prof. Dr. Haydar Baş hocamız, o misyonerlerin karşısında kaya gibi durmuş ve oyunlarını başlarına çalmıştı. Bugün de O'nun kadrosu aynı cesaret ve basiretle bu oyunların karşısında durmaya devam ediyor.

Meydan boş değil, elbet sahipleri var. 

Doğruyu kim anlatacak?

Önceki gece Miraç Kandilinin manevi havasını yaşadık ve hep birlikte istifade etmeye çalıştık. Ama yine bir takım odaklar, diyalogcu kalıntıları, müsteşriklerin uzantıları boş durmadılar. 

Hep yaptıkları gibi Allah Resulünün en büyük mucizelerinden olan Miraç hadisesi ile ilgili içlerindeki pisliği kusmaya çalıştılar. 

Sanki bu defa bu güruh Papa'nın Irak'ta gösteri yapmasından da güç almışlar ve ellerini ovuşturuyorlardı. Sosyal medyada yazılanları hepimiz görüyoruz. 

Ama bundan daha acısı ne biliyor musunuz?

Onlarca din kültürü öğretmenin bulunduğu bir grupta, çocuklarımıza Allah'ı anlatacak, Peygamberimizi ve Ehl-i Beyti anlatacak, Miraç mucizesinin ne denli önemli ve büyük bir olay olduğunu anlatacak din kültürü öğretmeninin, çeşitli şirinlikler(!) yaparak Peygamberimiz (sav)'in büyük mucizesini hafife alması ve çocuklarımıza doğrusunu anlatmalıyız, biz ilahiyatçıyız vs. ifadelerle Miraç hadisesini inkara doğru yürümesi. 

Namazın Miraç'ta  farz olmadığını, daha önceden de namaz olduğunu, hatta Yahudilerin de bugün bile aynen bizim gibi namaz kıldıklarını yazan aynı zihniyetin ürünü, kalbini ve zihnini bu oyunlara esir vermiş kişi, Allah Resulünün "Müminin Miracı" olarak adlandırdığı namazımızı bile bu batıl anlayışa kurban vermekten çekinmiyor. 

Tabii aldığı cevaplar karşısında nakavt olmuş boksöre döndü. Ama ne yazık ki bu sapkın anlayış okullarımızda kol geziyor. Çocuklarımızın masum, tertemiz dimağlarını zehirlemek için gayret ediyor.

Onlar fitnesine devam ededursun. Ama bilsinler ki, meydan boş değil. 

Prof. Dr. Haydar Baş ve kadrosu her zaman ve şartta bunlarla mücadelesini sürdürecek.

 
İbrahim Fatih Ekici / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.