HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 25 TEMMUZ 2021, PAZAR

Müptezele bak hele!

04.06.2021 00:00:00
'Müptezele bak hele!' seslendirme dosyası:

Atatürk'e kafir diyecek kadar aşağılık duruma düşen müptezel, sen konuşacaksın biz susacak mıyız? Sen iftira atacaksın, yalan söyleyeceksin biz duymazdan mı geleceğiz? 

Utanmadan, sıkılmadan Allah'ın ayetlerini fitnene alet edeceksin, biz sessiz mi kalacağız? 

Güya hayatını Kur'an-ı Kerim'i öğretmeye adamış! sözde imam ve türevleri, kulaklarınızı açın iyi dinleyin…

Prof. Dr. Haydar Baş Hocamızın haykırışını hatırlıyorsunuz değil mi? 

İşte O'nun gibi, O'nun aşkıyla, heyecanıyla, inancıyla, coşkusuyla tekrarlıyorum;

"72 milleti kardeş yapan Mustafa Kemal dinsiz, bu milleti paramparça yapmak isteyenler Müslüman! Hayır!…"

Atatürk, "Ne mutlu Türküm diyene" sözüyle açtığı şemsiyenin altında bütün milleti tek bilek, tek yürek yaptı. 

Atatürk, hayatı boyunca hiçbir harama helal demedi. Hiçbir helali de haram saymadı. Kardeşini katletmedi, ısmarlama fetvalarla Müslüman'ın kanına girmedi. Atatürk, Besmele ile kilise açmadı.

O, vatanı için, namusu için, inancı için, bağımsızlık için verdiği mücadelenin her aşamasına 'Besmele' ile başladı. İşgalci haçlının üzerine yürüdü, oyunlarını bozdu. Haçlı uşaklarının ve işbirlikçilerin haddini bildirdi. 

Atatürk, mescid-i dırarları yıktı, geçti. O, ezdikçe haçlının kafasını, işbirlikçi hainlerin canından can gitti. O, fitne merkezlerini yıktıkça, sahte hocaların kuyrukları birbirine dolandı. 

Ey müptezel kişi ve avanesi, sizin foyanız ortaya çıkalı çok oldu. Hangi kisveye bürünseniz de kimliğinizi gizleyemeyeceksiniz ve karşınızda her zaman bu vatanın gerçek evlatlarını bulacaksınız. 

Öğrendiğiniz üç beş bilgiyi çarpıtıp, kendi menfaatiniz için Allah'ın ayetlerini tevil ediyorsunuz. 

Yunus Emre'ye kulak verin;

"İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir

Sen kendin bilmezsin bu nice okumaktır"

Ne güzel söylemiş değil mi? Mesajı size göndermiş sanki yüzyıllar ötesinden. Çünkü, sizinkine ilim desek, ilim değil. Kendinizi bilmeniz de zaten mümkün değil. Peki sizden ne olur, ne demek uygun size? 

O zaman kulak verin çarpıtmaya çalıştığınız Kur'an'ın gerçek manasına; Cuma Suresi 5. ayette Cenab-ı Hakk; "kitap yüklü merkep" ten bahsediyor. Mesaj yeterince açık değil mi?

Allah'ın ayetlerini mızraklara takan alçakların, Muaviyelerin kalıntıları olanlar tarih boyunca benzer davranışları sergilediler. Ayetler, onlar için ancak kin ve nefretlerini kusabilmek için sadece bir araçtan öte anlam ifade etmedi.

Bu zihniyet her daim aynı karakteristik özellikleri gösterirler. Vatan işgal edilir, milletin canına, malına, namusuna kastedilir. Onlar işgalcinin, haçlının yanında yer alır, Yunan kazansa diye dua ederler.

Ayet-i Kerime'de çok net olarak yazan, "Allah katında tek din İslam'dır" (Al-i İmran 19. ayet) hükmüne rağmen, Vatikan'ın 'dinlerarası diyalog' misyonunun parçası olmaktan geri durmazlar.

Bunların içlerinde besledikleri, geçmişten günümüze taşıdıkları yaraları vardır, sürekli gocunurlar. Fırsat buldukça yırtık çoraptan çıkan parmak gibi kafalarını uzatır, içlerinde taşıdıkları bütün kötülüğü kusmaya çalışırlar. 

Onlar kendi kustuklarının içinde çırpınıp dursunlar. Atatürk, onların iftiralarından beridir ve bu aziz vatanın her köşesinde, bu milletin hakiki evlatlarının her birinin gönlünde en müstesna yerdedir ve kıyamete dek orada olacaktır.

 
İbrahim Fatih Ekici / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.