HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 13 HAZİRAN 2021, PAZAR

Nevşehir'de dolu hasara yol açtı

17.05.2001 00:00:00
Nevşehir'de 3 gün önce dolu ile birlikte yağan şiddetli yağmur çeşitli merkezlerdeki yaklaşık 8 bin hektarlık tarım arazisinde büyük hasara yol açtı. Daha önce yaşadığı kredilerin icra şoku ile sarsılan bölge çitfçisi, Tarım Bakanlığı'ndan destek istedi. Nevşehir'de meydana gelen sel olayının ardından en çok hasar gören yerlerin başında gelen merkez ilçeye bağlı Göre Beldesi Belediye Başkanı Ali Kılıç, yaptığı açıklamada, Nevşehir'in merkez ilçeye bağlı Göre, Kaymaklı beldesi ve Güvercinlik, Çardak köyü ile Gülşehir ilçesinde şekerpancarı, buğday, arpa, yulaf, korunga ve fiğ ekili tarım arazilerinin yanı sıra üzüm bağları ile kayısı ağaçlarının yağmur ve doludan büyük zarar gördüğünü söyledi. Yağışın yaklaşık 8 bin hektarlık tarım arazisinde etkili olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Ali Kılıç, sel sularının aşındırması ile yerin 1.5 metre altından geçen Göre beldesinin sulama şebekesinin ağır hasar gördüğünü, beldeye bu yüzden sağlıklı içme suyunun verilemediğini belirtti.

Göre beldesindeki patates ve buğday üreticileri de, daha önce Tarım Kredi ve Ziraat Bankası'na olan kredi borçları nedeniyle icra şoku yaşadıklarını ve bununla birlikte gelen sel ile zor durumda kaldıklarını belirterek Tarım Bakanlığı'ndan destek istediler.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.