HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 20 HAZİRAN 2021, PAZAR

Öğrenciler eğitimden mahrum kalmamalı

05.10.2001 00:00:00
Hatay'ın Kumlu İlçesi'nde, tarım işçilerinin çocuklarının, okullarda geçici eğitim görmelerinin sağlanması istendi.

Ziraat Odası Başkanı Bayar Eker, tarım ürünlerinin hasat, ekim ve bakım dönemlerinde aileleriyle birlikte gelmek zorunda kalan ilköğretim okulu çağı çocukların, eğitim-öğretim olanaklarından mahrum kalmasının önemli sorun olduğunu bildirdi.

Pamuk hasadının sürdüğü şu günlerde, bu sıkıntının daha da yoğun yaşandığını ifade eden Eker, şunları kaydetti:

"Okul çağındaki çocuklarını yanlarında getirmek durumunda kalan aileler, sağlıksız ortamlarda barınıyor ve ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyorlar. Ancak, geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz bu çocuklar için eğitim olanakları yaratmak gereklidir. Konu ihmal edilmeyecek kadar önemlidir. Çocukların bulundukları yerlerdeki okullara geçici olarak kayıt yaptırmaları ve eğitimlerini sürdürmeleri için ortam sağlanmalıdır."
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.