HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 06 AĞUSTOS 2021, CUMA

ÖSS'zedelere ikinci şans

28.08.2001 00:00:00
ÖSS'zede öğrenciler, ek yerleştirme ile üniversiteli olabilecek. Bir programa yerleştirilen adaylar, ünivesitelere kayıtlarını 13-19 Eylül günlerinde yaptırabilecek. Yerleştirmelerden sonra boş kalan 26 bin 161 kontenjan ile kayıtlardan sonra boş kalan kontenjanlara ek yerleştirme yapılacak.

ÖSYM, fotoğraflı 2001 ÖSYS Sınav Sonuç belgelerini adayların adreslerine, adayların yerleşme ve kimlik bilgilerini içeren fotoğraflı yerleşen adaylar lisletelerini de üniversite rektörlüklerine postalamaya başladı. Adayların sonuç belgelerinde, adayların yerleştikleri yükseköğretim programı, puan türleri, kaçıncı tercihlerine yerleştikleri, bu programların kayıt adresleri ile kayıt takvimine ilişkin bilgiler yer alacak.

Başörtüsü yine yasak!

Üniversitelerin örgün programlarına yerleştirilen 282 bin 142, açıköğretim programlarına da 173 bin 771 aday yerleştirilirken, yerleştirilen adaylar 13-19 Eylül günlerinde kayıtlarını yaptırabilecek. Adaylar, ÖSYS sonuç belgesi, nüfus cüzdanın onaylı örneği, ikametgah belgesi, katkı payının ödendiğine ilişkin belge ve 12 fotoğrafla kayıtlarını yaptırabilecek. Kayıtlarda başörtülü fotoğraf kullanılamayacak. Fotoğrafların, "son altı ay içinde, önden, başı açık, adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş olması" gerekecek. Açıköğretim Fakültesi'ne yerleştirilen adaylar, kayıtlar için Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü'ne başvuracak.

Ek yerleştirme

Ücretlerini dolara endeksleyen ve dolardaki dalgalanma ile birlikte ücretleri 4-8 milyar düzeyinden, 8-1o milyar düzeyine yükseltti. Ek yerleştirmelerde devlet üniversitelerinden yüksek puan, vakıf üniversitelerine yerleştirmelerde ise ücreti ödeyecek ekonomik güce sahip olmak belirleyici olacak.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.