HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 15 MAYIS 2021, CUMARTESİ

Rehn istediğini aldı

09.10.2005 00:00:00
AB'nin Genişlemeden Sorumlu üyesi Rehn, Ek Protokol'ü TBMM'de onaylama sözünü hükümetten aldı.

3 Ekim sonrasında soluğu Ankara'da alan AB'nin Genişlemeden Sorumlu üyesi Rehn, Papadopulos'un da dört gözle beklediği Ek Protokol'ü TBMM'de onaylama sözünü hükümetten aldı. Erdoğan ve Gül Ek Protokol'ün Meclis'e getirileceğini doğruladı.

Ek Protokol Kabine'ye geliyorHükümet AB'den aldığı talimat doğrultusunda Ek Protokol'ü Meclis'e taşıyor. AB'nin Genişlemeden Sorumlu Üyesi Rehn'in "hükümetten Ek Protokol'ü Meclis'e getirme teminatı aldık" açıklamasını Başbakan Erdoğan doğruladı. Erdoğan konuyu kabinede görüşeceklerini ve Meclis'e ondan sonra getireceklerini söyledi.

Ek Protokol Meclis'ten geçerDışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, gümrük birliğinin AB'nin 10 yeni üyesini kapsayacak şekilde düzenlenmesini öngören Ek Protokolün TBMM'den geçeceğine inandığını söyledi. Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, "1 Mart tezkeresi gibi Protokolün de TBMM'den geçmeyeceği" şeklindeki görüşlerin hatırlatılması üzerine,"Mecliste savunamayacağımız şeyi imzalamayız zaten" diye konuştu.


Senteks
Panax nedir
logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.