HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 24 HAZİRAN 2021, PERŞEMBE

Şimdi de Thatcher

05.10.2001 00:00:00
İktidarı bırakalı 11 yıla yakın bir zaman olmasına karşın, hem ülkesinde hem de dünya çapında söylediklerine büyük önem verilen eski Muhafazakar başbakan, "Demir Lady" lakaplı Margaret Thatcher, bu son demeciyle de büyük tartışma yaratacağa benziyor.

"Daha kararlı kınama gerekirdi" Thatcher, İngiltere'nin önde gelen yayın organlarından The Times Gazetesi'nde yer alan demecinde, İslam Dünyasının önde gelen din adamlarının, Amerika'ya yapılan saldırılara yeterince sert tepki göstermediğini savunarak sitem etti. Thatcher, son terörist saldırıların faillerinin İslam dinine mensup olduklarını, bu yüzden, İslami liderlerin daha kararlı bir kınama içinde olmalarını beklediğini de kaydetti.

Margaret Thatcher'ın bu sözleri, 11 Eylül ardından hem Amerika Birleşik Devletleri'nde hem de İngiltere'de Müslümanlara yönelik sözlü ve fiili saldırıların yoğunlaştığı ve siyasi liderlerin bu saldırıları kınadığı bir döneme rastlıyor.

Nitekim Thatcher'ın demeci duyulur duyulmaz, İngiltere'nin önde gelen Müslüman liderleri, yayınladıkları mesajlarda, Demir Lady'nin bu çıkışını talihsiz ve saygısız bir çıkış olarak nitelediler.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.