HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 24 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Son kozlar oynandı

15.10.2003 00:00:00
Azerbaycan'da yapılacak olan 8 adayın yarışacağı cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi propaganda dönemi sona erdi. Adaylar son konuşmalarını yaparak sandıktan çıkacak sonucu beklemeye başladı.

Önemli adaylardan, Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev'in oğlu İlham Aliyev, babasının politikalarını sürdürme sözü verirken, muhalefetteki Musavat Partisi'nin lideri İsa Kamber seçimlere hile karıştırılacağını ileri sürdü.

Son 10 yıldır ülkeyi yöneten Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev, kısa bir süre önce oğlu İlham Aliyev lehine adaylıktan çekilmişti.

İlham Aliyev son konuşmasında, babasının politikalarını değiştirmeden sürdüreceği sözünü vererek, "Ülkede yaşam koşulları iyileşti. Yoksullukla mücadele ediyoruz. Enflasyon yüzde iki. Politikaları değiştirmek için hiç bir neden yok ve eminim Azerbaycan halkı doğru seçimi yapacak" diye konuştu.

Muhalefetin önde gelen isimlerinden Musavat Partisinin lideri İsa Kamber ise yaptığı açıklamada, "Seçimlere hile karıştıralacağına şüphe yok, çünkü halkın onlara oy vermeyeceğini çok iyi biliyorlar. Seçmenler değişim istiyor ve bunu bilen hükümet seçim sonuçlarını tamamen değiştirmeye hazırlanıyor" dedi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.