HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 01 AĞUSTOS 2021, PAZAR

Teşhisi doğru koyalım

31.08.2001 00:00:00
BM Genel Sekreteri Kofi Annan ve AB Komisyonu'nun genişlemeden sorumlu üyesi Günter Verhaugen ile görüşmek için 26 Ağustos'ta KKTC'den ayrılan Denktaş, temaslarını tamamlamasının ardından Lefkoşa'ya döndü.

Denktaş, Ercan Havaalanı'nda yaptığı açıklamada, temaslarının yararlı geçtiğini ve bir durum değerlendirmesi yaptıklarını belirtti.

BM Genel Sekreteri'nin Kıbrıs Özel Temsilcisi Alvaro De Soto'nun temaslar yapmak üzere adaya geldiğine işaret eden Denktaş, De Soto'nun bir hafta Kıbrıs'ta mekik diplomasisi yapacağını ve iki taraf arasında ortak zemin var mı yok mu araştıracağını kaydetti.

De Soto ile yaptıkları temaslarının sonunda, hükümet ve Türkiye ile bir durum değerlendirmesi yaparak karar vereceklerini ifade eden Denktaş, "Şimdi bakalım, De Soto ile nerelere gideceğiz" dedi.

Rumların, "barış yolu Girne'den geçer" demesiyle bir yere varılamayacağını ifade eden Denktaş, Rumların bütün niyetinin tüm Kıbrıs'ı almak olduğunu söyledi.

Rauf Denktaş, Kıbrıs sorununun çözümünün, bir ortaklığının yıkıldığının kabul edilmesiyle başlayacağını dile getirdi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.