HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 05 AĞUSTOS 2021, PERŞEMBE

Türkiye nereye ait?

31.08.2001 00:00:00
Almanya'nın en fazla okunan günlük gazetelerinden Die Welt, "Türkiye nereye ait?" başlığıyla tam sayfa verdiği haberde, Türkiye'nin Avrupa'nın bir parçası olduğunu belirten Birlik 90/Yeşiller milletvekili Cem Özdemir ile aynı düşüncede olmayan yayıncı Alexander Gauland'ın görüşlerini aktardı.

Özdemir, Türkiye'nin yalnız bırakılmaması ve yönlendirilmesi gerektiğini savunurken, Maerkische Allgemeine Zeitung adlı gazetenin yayıncısı olan Gauland, Avrupa'nın sınırlarının Marmara Denizi'nde sona erdiğini iddia etti.

Türkiye'nin önünde AB'ye girmek için uzun bir yol olduğunu, üyeliğin Ankara'nın kararlılığına bağlı olduğunu ve bu konuda Türkiye'nin desteklenmesi gerektiğini vurgulayan Özdemir, "Türkiye, yıllarca süren sadakatinden dolayı yalnız bırakılamaz" dedi.

Avrupa'nın sadece Katolik ve Protestanlar'dan oluşmadığına dikkati çeken Özdemir, Avrupa'da Müslümanların, Ortodoksların, Yahudilerin ve dinsizlerin de bulunduğunu hatırlattı.

Gauland ise, Türkiye'nin Avrupa'ya ait olmadığını iddia ederek, Osmanlı Devleti'nin mirasçısı ve çok farklı bir kültüre sahip olduğunu söyledi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.