HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 24 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Türkiye'ye eyalet engeli

23.10.2003 00:00:00
Almanya'nın Bavyera eyalet hükümeti, Türkiye'nin AB üyeliğini engellemek amacıyla Avrupa Anayasası'na karşı çıkmaya hazırlanıyor.

Berliner Kurier gazetesi, Bavyera eyaletinde iktidarda bulunan ve Türkiye'nin AB üyeliğine karşı olan, Hıristiyan Demokrat Birlik Partisi'nin (CDU) kardeş parti konumundaki Hıristiyan Sosyal Birlik Partisi'nin (CSU), Türkiye'nin AB üyeliğini her şart altında önlemeye çalıştığını yazdı. CSU Federal Meclis Grup Başkanı Michael Glos'un, "Avrupa Anayasası'nı onaylayacağımız kesin değil" dediği belirtilen haberde, Avrupa Anayasası ile ilgili olarak mecliste yapılacak oylamada CSU'nunret oyu kullanması durumunda anayasanın onaylanması için, Federal Meclis ve Federal Eyalet Temsilcileri Meclisi'nde (Bundesrat) gerekli olan 3'te 2'lik çoğunluğun sağlanamayacağına dikkat çekildi. Haberde, CSU'nun bu tutumunun tek nedeninin ise Türkiye'nin AB üyeliğini engellemek olduğu ifade edildi.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.