HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 18 MAYIS 2021, SALI

Yargı bu kez sürüldü!

24.10.2005 00:00:00
SON HABER Yargıya müdahale bitmek bitmiyor. YÖK'ün yargıya baskısı tartışmaları daha gündemden düşmeden Ermeni Konferansı hakkında durdurma kararı veren hakim Elazığ'a sürüldü. AKP hükümetine tepki yağıyor...

Ermeni Konferansı hakkında durdurma kararı veren İstanbul 4'üncü İdare Mahkemesi Başkanı Saadettin Yaman Elazığ İdare Mahkemesi üyeliğine atandı.

Ermeni Konferansı'na ilişkin yürütmenin durdurulması kararı ile gündeme gelen hakim Saadettin Yaman, atama kararıyla 1'inci Bölge Mahkeme Başkanlığı'ndan 2'nci Bölge Hakimliğine tayin edildi.

Hukukçular Birliği, bir açıklama yaparak atama işlemine tepki gösterdi. Açıklamada bu durumun, hükümetin baskıcı iktidar anlayışının ifadesini gösterdiği belirtildi.Türkiye Kamu Sen Genel Sekreteri Fahrettin Yokuş da yaptığı açıklamada, "Elindeki sürgün kozunu kullanarak beğenmediği kararların altına imza atan yargı mensuplarını cezalandıran Sayın Başbakan anlaşılmaktadır ki, sınırsız bir saltanat sürme sevdasındadır" dedi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.