HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 31 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

"Yargı sürecinde beyan yanlış"

22.06.2001 00:00:00
Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Romanya'ya hareketinden önce Esenboğa Havalimanı'nda yaptığı açıklamada, ziyaretinin iki yıla yakın bir süreden sonra iki ülke cumhurbaşkanları arasındaki ilk ziyaret olduğuna işaret etti.

Romanya'nın bölgede çok iyi ilişkilere sahip olan dost bir ülke olduğunu söyleyen Sezer, özellikle son 10 yıl içerisinde iki ülke arasındaki ilişki ve işbirliğinin büyük ilerleme gösterdiğini belirtti. İki ülke arasında bir siyasal sorun olmadığına dikkati çekenSezer, ekonomik ve ticari ilişkilerin de son derece hızlı geliştiğini ifade etti ve "Türkiye, Romanya'nın Balkanlar'daki ve Ortadoğu'daki birinci ticaret ortağı durumuna gelmiştir" dedi.

Sezer, şunları kaydetti:

"Ziyaretim sırasında başta Sayın Cumhurbaşkanı İliescu olmak üzere, Romen devlet adamlarıyla yapacağımız görüşmelerde, ülkelerimiz arasındaki ikili ve çok taraflı işbirliği konularını ele almayı, özellikle ekonomik ve ticari alanlardaki işbirliğimizin daha da geliştirilmesi olanakları üzerinde durmayı ve Romanya'daki Türk yatırımlarının durumunu yerinde görmeyi öngörmekteyiz.

Sezer, daha sonra RP'nin kapatılma davasının yaşandığı bir ortamda yurtdışına çıkmasında endişe edip etmediğini soran bir gazeteciye şu karşılığı verdi:

"Hayır değilim. O konuda hiç bir endişem yok. Yargılama süreci içerisinde yargıyı etkileyecek hiç bir beyanda kimsenin bulunmasını doğru bulmuyorum. Yargı kararları ne yönde olursa olsun herkesi bağlayıcı kararlardır."


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.