HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 18 HAZİRAN 2021, CUMA

Yastık altımız… Buyurun

02.04.2021 00:00:00
'Yastık altımız… Buyurun' seslendirme dosyası:

Yaklaşık yirmi yıllık iktidarınızda sayenizde yastıklarımızın altında birikenleri tamamen karşılıksız size devretmeye hazırız, var mısınız?

Ülkenin son yirmi yıllık yönetiminde tek başınıza söz sahibi olan sizlerin sayesinde yastığımızın altında birikenler yüzünden yastığın üstüne koyduğumuz başımız dinlenemiyor, gözlerimize uyku girmiyor.

Yastık altımız… Buyurun.

Ödenmemiş, sayenizde ödenememiş elektrik faturaları.

Devri iktidarınızda katlanarak artan yoksulluk yüzünden ödenememiş su faturaları.

Aldığınız masa başı kararlar, attığınız yanlış adımlar dolayısıyla meydana gelen gelir dağılımındaki korkunç dengesizlik, zengin-fakir arasındaki korkunç uçurum yüzünden ödenememiş doğalgaz faturaları.

Geldiğinizden beri uyguladığınız 'evlere şenlik' özelleştirme sayesinde kapanan fabrikalar ve işsizler ordusuna eklenen yeni milyonların çaresizliği ve umutsuzluğu.

Koltuğa otururken mutlaka mücadele edeceğinizi söylediğiniz 'yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklar' meselesinde, özellikle de malum pandemi ile mücadelede geçen yıllar içinde ortaya koyduğunuz tam tersi uygulamalar ile sebep olduğunuz müthiş güven bunalımı.

Yirmi yıl içinde oluşturduğunuz bir avuç mutlu azınlığın azgınlık derecesine ulaşan çılgın yaşam biçimleri ve iktidarınızdan hala besleniyor olmaları.

Devletin imkanlarını, ihalelerini ve makamlarını "bir kişiye tam dokuz, dokuz kişiye bir pul" tarzında dağıtmanızdan ötürü toplumun büyük kesiminde oluşan huzursuzluklar.

Yastığımızın altı, hayatımızın tam ortası, uykusuz gecelerimizin pahalı eğlenceleri…

Köylünün, çiftçinin traktörüne, ineğine ve koyununa gelen haciz evrakları.

Bankalara ve tarım kooperatiflerine olan borçları lahana gibi kat kat katlanan ve sonunda tarlasına, çayırına gelen icra dosyaları.

Üniversite tahsilini devam ettirebilmek için devletten kredi alıp mezun olduktan sonra da atanamayan, iş bulamayan genç işsizlerin kapılarına dayanan icra evrakları.

Yastığımızın altında daha neler neler var.

Her fırsatta ve her vesile ile "yastık altındakileri çıkarın" diyorsunuz ya, yönettiğiniz halkın büyük çoğunluğunun yastık altında bunlar var.

 
Aziz Karaca / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.