HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 01 AĞUSTOS 2021, PAZAR

Yılmaz ile Ilıcak arasında yağdanlık tartışması

23.05.2001 00:00:00
TBMM Genel Kurulu'nda, eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Cumhur Ersümer hakkındaki soruşturma önergesinin görüşmelerinde, "yağdanlık" tartışması yaşandı.

FP İstanbul Milletvekili Nazlı Ilıcak, Beyaz Enerji iddianamesinde Ersümer hakkında ciddi suçlamalar bulunduğunu belirtti. Ilıcak, Ersümer için enerji darboğazının "minareye uydurulan kılıftan" ibaret olduğunu söyledi.

Mavi Akım projesine de değinen Ilıcak, Ersümer'in "Rusya'nın çıkarlarını savunduğunu" ileri sürerek, "Sizi kutlarım, Rusya'nın çıkarlarını çok güzel savundunuz" dedi.

ANAP Genel Başkanı Mesut Yılmaz'ın Rusya'da Gazprom yetkilileri ile görüşmesini yalanladığını kaydeden Ilıcak, gazete haberleri ve fotoğraflarını gösterdi.

Ilıcak, konuşmasının sonunda MHP'li milletvekillerine seslenerek, "İddianamede Ersümer'in adı geçerse, soruşturmaya evet diyecektiniz. RTÜK için medya patronlarına söz verirken, şimdi halka verdiğiniz sözünüzü yerine getirin" diye konuştu.

Ilıcak'a yağdanlık suçlaması

Kendisine sataşıldığını ileri süren ANAP Genel Başkanı Mesut Yılmaz, "Burada biraz önce bana bağıran ve suçlayan hanımefendi, Başbakanken benim uçağımda 3 tane meslekdaşının yanında benim yağdanlığıma talip olan hanımefendidir. Bu konuşmayı kendisini tatmin etmek için yapmıyorum. Yağdanlık olmaya razı olanların gerektiğinde nasıl agresif olacağını da çok iyi bilen bir insanım."

Yılmaz'ın konuşmasının ardından sataşma gerekçesiyle söz alan Ilıcak, şunları söyledi:

"Kamuoyu bizim yağdanlık olup olmadığımızı çok iyi takdir eder. Biz yağdanlık olmaya talip olmuşuz da, Mesut Yılmaz mı bizi partisinde istememiş? Biz gidip en çileli partiye girmişiz. Biz yağdanlık olmaya talip olmuşuz da bizi pijamalarıyla medya patronları mı karşıladı?"


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.