HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 12 MAYIS 2021, ÇARŞAMBA

1 bidon suyla kurtuldu

18.09.2005 00:00:00
ABD'yi vuran Katrina kasırgasından 18 gün sonra, evinin çatı katında mahsur kalmış, sadece bir bidon suyla hayatta kalmayı başaran 76 yaşında bir adam bulundu.

Kurtarma ekipleri, Gerald Martin adlı yaşlı adamı cuma günü, mahallesinde botla arama yaparlarken buldu. Yaşlı adamın ruh sağlığının gayet iyi olduğu belirtildi. Günlerdir sadece ceset toplayan Federal Olağanüstü Durum İdare Kurumu (FEMA) arama kurtarma botlarından biri, yaşlı adamın yaşadığı evin yakınına geldiğinde bir ses duyuldu. Kurtarma görevlileri eve girdiklerinde, sulu çamur kaplı mutfakta yaşlı adamı bir sandalyede otururken buldu. Yaşlı adamın 16 gün çatı katında kaldıktan sonra, selsuları azalınca 2 gün önce alt kata indiği öğrenildi.

Bu sürede sadece 5.5 litre su içen ve kurtarılmadan bir gün önce suyu biten yaşlı adamın, azıcık yardımla evden yürüyerek çıkması, kurtarma görevlilerini şaşırttı. Kurtarma görevlileri, yaşlı adamın zayıf ve halsiz olduğunu, konuşabildiğini ve ruh halinin de iyi olduğunu söylediler. Martin'in ailesinin Katrina'dan önce evden ayrıldığı, kendisininsekiliseye gitmek için evinde kaldığı, birazcık kestirmek için yattıktansonra uyandığında evin suyla dolmakta olduğunu gördüğü bildirildi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.