HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 28 TEMMUZ 2021, ÇARŞAMBA

ABD ordusunda intihar alarmı

15.10.2003 00:00:00
USA Today gazetesinin haberine göre, ordu doktorlarından oluşan bir ekip, Irak'ta ABD askerleri arasında her geçen gün artan intihar oranının, savaş stresinden mi yoksa uzun süre evden uzak görev yapmaktan mı kaynaklandığını araştırmak üzere görevlendirildi.

USA Today gazetesi, son 7 ayda Irak'ta 11 ABD askerinin intihar ettiğini, ordunun alarma geçerek intiharları araştırmak üzere Irak'a bir ekip gönderdiğini yazdı. Görevli ekipte yer alan, ABD Kara Kuvvetleri Üniformalı Hizmetler Üniversitesi Sağlık Bilimleri'nde psikiyatrist olarak görev yapan Yarbay Elspeth Cameron Ritchie, "İntihar oranının artması Kara Kuvvetleri'nin endişelenmesine yol açtı" dedi.

Irak'a geçen ay gönderilen intiharları araştırma ekibi, psikolog, psikiyatrist, sosyal yardım görevlileri ve ordu intihar önleme programından bir yetkiliden oluşuyor. Ekibin, şu ana kadar 700 askerle anket yaptığı belirtiliyor.

İntihar eden askerlerin 3'ünün ABD deniz piyadesi olduğu belirtildi. Ordunun, bir düzine kadar askerin ölümünü de, intihar olabileceği gerekçesiyle araştırdığı belirtildi. Irak'ta görevli askerlerin intihar oranının, "normalin üstünde" olduğuna dikkat çeken uzmanlar, her 100 bin askerde 8-9 kişinin intiharını "normal" olarak değerlendirirken, Irak'ta bu oranın 17'ye çıktığını ifade ettiler.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.