HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 31 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Ahilik kutlamalarına yetersiz ödenek

28.06.2001 00:00:00
Kırşehir'de, her yıl Ekim ayında kutlanan "Ahilik Kültürü Haftası ve Esnaf Bayramı" için Kültür Bakanlığı'nın gönderdiği 10 milyar liralık ödeneğin yetersiz olduğu, miktarın artırılması gerektiği belirtildi.

Kırşehir Valisi Selahattin Hatipoğlu, yaptığı açıklamada, "14. Ahilik Kültürü Haftası" ve "37. Esnaf Bayramı" kutlamaları için belediye başkanı, il kültür, turizm, milli eğitim, sanayi ve ticaret müdürleri ile esnaf ve sanatkar odaları birliği başkanı ile ortak bir toplantı yaptıklarını kaydetti.

Hatipoğlu toplantıda, bu yıl 8-14 Ekim tarihleri arasında kutlanacak Ahilik Kültürü Haftası ve Esnaf Bayramı ile ilgili programların görüşüldüğünü belirterek, "Kutlamaların daha canlı olması için herkesin ilgi göstermesi gerekir. Amacımız Kırşehir'i en iyi şekilde tanıtmak. Bunun için Ahilik Kültürü Haftası'na, Cumhurbaşkanı ve Başbakanı da davet edeceğiz" dedi.

Vali Hatipoğlu, Ahilik Kültürü Haftası ve Esnaf Bayramı kutlamaları için Kültür Bakanlığı'nın 10 milyar lira ödenek gönderdiğini, ancak bu paranın yetersiz olduğunu, miktarın artırılması için girişimlerde bulunacaklarını söyledi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.