HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 27 TEMMUZ 2021, SALI

Ajan raporunun gizledikleri

22.10.2003 00:00:00
Önceki gün ilginç bir "ajan raporu" medyaya yansıtıldı.

Genelkurmay, MİT ve Emniyet gibi devletin üç temel kurumu tarafından hazırlamış bu rapor.

Güneydoğu'da 3 bin ajan varmış, bunlardan 13'ü sınır dışı edilmiş. Diyeceksiniz ki, gerisi ne diye cirit atıyor oralarda? Sınırdışı edilen 13'ünün dışındakiler "faydalı ajan" mı ki, göz yumuluyor?

Bu soruyu sormamış olun.

"72 buçuk millet"ten ajan varmış bölgede... Mübalağa değil; milletimizden daha fazla "yabancı milletlerden adam" varmış adeta.

Bunların kimisi arkeolog, kimisi sosyolog, kimisi AB veya sivil toplum kuruluşu temsilcisi, kimisi gazeteci, kimileri diplomat, kimileri yazar-çizer... Ülkelerinin istihbarat birimleri adına çalıştıkları tespit edilen 40 civarında gazeteci de sürekli olarak bölgede bulunuyor.

ABD, Rusya, İngiltere, Almanya, Yunanistan, İsrail, Mısır, Belçika, İsveç, Birleşik Arap Emirlikleri, İran ve Ermenistan'ın da bulunduğu 40 civarında ülkeden eleman...

Diyarbakır, Mardin, Batman ve Tarsus en gözde yerlermiş ajanlar için.

Neler yapmıyorlar ki bu ajanlar...

Bölgede etnik kaşıma yapıyorlar.

Etnik ve ayrılıkçılık niyetiyle kurulan dernekler ve sivil toplum kuruluşlarına maddi ve manevi destekte bulunuyorlar, lojistik hizmetler sunuyorlar.

Misyonerlik faaliyetlerine tam gaz destek sağlıyorlar.

Saman altından sadece su değil, insanımızı, topraklarımızı yürütüyorlar.

Bölgeye 1965 yılından itibaren Amerikan barış gönüllüleri adı altında misyonerler dadanmıştı. Ardından Vatikancılar, Mooncular, Dünya Kiliseler Birliği... derken bağını kopartan veya "Anadolu; Yağma Hasan'ın böreği!" nidasını duyan bölgelerimize koşmuş.

Şimdi ise, her iki Körfez savaşıyla birlikte Türkiye'deki yabancı ajan sayısı ikiye-üçe katlanmış. Bölgeye bu yılın ilk yarısında gelen yabancı diplomat ve gazeteci sayısı, 2002 yılına göre yaklaşık iki kat artmış.

Güneydoğumuz böyle de, diğer bölgelerimiz farklı mı!

Bilakis daha fena... Karadeniz'deki, İstanbul'daki, Kars-Ardahan eksenli Doğu'daki ajan-misyonerlik faaliyetleri AB sürecinde çok daha yoğunlaştırılmış.

Rapor, sanki mukaddes topraklarımız üzerindeki tehlikeyi küçük göstermeye matuf... Yazık, çok yazık.

Rapor, çok vahim tehdit ve yakın tehlikeyi de maalesef örtüyor, setrediyor.

80'li yıllardan sonra başta Vatikan, Moon, ABD olmak üzere yabancı sömürü odakları strateji değişikliğine gittiler. Hedefteki bölgelerde yabancı personel kullanmak yerine, yerli piyonlar kullanmaya, onlarla malı götürmeye döndüler.

Dolayısıyla hassas bölgelerimizde yabancı ajanlardan daha çok, suret-i Hakk'tan görünerek çil yavrusu gibi her tarafa sirayet edebilen onların yerli işbirlikçileridir.

Misyonerlik tezgâhını artık bu yerliler işletiyorlar.

Etnik kaşağıları artık bunlar kullanıyorlar.

Asıl bu yerliler eliyle gençliğimiz, değerlerimiz, topraklarımız götürülüyor.

Geçen hafta biz de bölgedeydik. Gördük ki, işleri yabancılar kotarmıyor. Kimi yerli ilahiyatçılar, kimi müftüler, bazı sivil toplum kurumları, kimi cemaatler, kimi dernekler, kimi iş adamları misyon üstlenmişler. Bunların yaptıklarının yanında yabancılara hâcet bile yok.

Papa'nın huzurunda "papalık misyonunun bir parçası olduklarını" ikrar ve itiraf edenlerden "AB ve ABD'ye ne pahasına olursa olsun tam teslimiyet"i adeta iman esası kabilinden vazgeçilmez olarak algılayanlara kadar milyonlarca çil yavrusu, bu hizmetleri ifa ediyorlar.

Yabancılara gelince onlar daha ziyade "gözlemcilik ve AB-ABD muhbirliği" yapıyorlar. Bunu ekranlardan da yapıyorlar.

Raportörler, asıl bu yerlilerin vahim gidişatını ve saman altından gençliğimizi, imanımızı ve vatanımızı yürütmelerini gördükleri gün iş yapmış olacaklar. Yoksa raporlar, nöbet savma kabilinden ma'lumu ilam dışında bir anlam ifade etmez.
 
Misafir Kalem (K) / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.