HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 31 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Alo 'At' arabası

24.08.2001 00:00:00
Şanlıurfa'nın Siverek İlçesi'nde, belediye tarafından Avrupa Birliği (AB) standartlarına uymadıkları gerekçesiyle, çalışmaları yasaklanan at arabası sahipleri, aldıkları cep telefonlarıyla müşterilerine ulaşıyorlar.

Belediye Başkanı Hasan Çelebi, at arabalarını, AB standartlarına uymadıkları ve kentin estetik güzelliğini bozarak, çevre kirliliğine neden olduğu gerekçesiyle yasakladıklarını hatırlatarak, yasaktan sonra bazı at arabası sahiplerinin, at arabalarını satarak motorlu taşıma aracı aldıklarını belirtti. Çelebi, denetlemelere rağmen halen bazı at arabası sahiplerinin çalışmaya devam ettiğini belirterek, "Tenha yerlerde bekleyerek, müşterilerine telefonla ulaşıyorlar" dedi.

At arabası sahibi Derviş Kaban da, ekonomik durumu yeterli olmadığı için motorlu taşıma aracıalamadığını anlatarak, "Ben de bir cep telefonu aldım. Tüm müşterilerime telefon numaramı bıraktım. Yük çıktığı zaman arıyorlar. Arabayı mümkün olduğunca işlek caddelerden uzak tutarak yük taşıyorum. Böylece ailemin geçimini sağlıyorum" diye konuştu.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.