HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 31 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Altın Güvercin bu yıl uçamayacak

18.07.2001 00:00:00
Kuşadası Belediye Başkanı Fuat Akdoğan, sponsor bulamadıkları Altın Güvercin Müzik ve Beste Yarışmasıiçin bu yıl erteleme kararı aldıklarını bildirildi.

Akdoğan, yaşanan ekonomik kriz nedeniyle bu yıl 15.'si yapılması düşünülen yarışmaya sponsor bulamadıklarını belirterek, Türkiye'nin içinde bulunduğu durumun bu yıl yarışmanın yapılmasını engellediğini söyledi.

"Tüm iyiniyetli çabalarımıza rağmen yarışmayı ertelemek zorunda kaldık" diyen Akdoğan, organizatör Alı Rıza Türker'in 160 milyar liralık yarışma bütçesini, 70 milyar liraya düşürdüğünü ancak yarışmanın gerçekleşebilmesi için yeterli ekonomik koşulların sağlanamadığını belirtti.

Akdoğan, yarışmayı gelecek yıl düzenleyeceklerini ifade ederek, "Yakında kuruluş çalışmaları tamamlanarak, faaliyete geçecek olan vakıf, bu yarışmanın gerçekleşmesi için gerekli ekonomik koşulları sağlayacak gelir kaynağı olacaktır" dedi.

Yarışmanın organizatörü Ali Rıza Türker de, bu yılki yarışmayla ilgili çok tasarruflu bütçe hazırladıklarını, ancak belediyenin ekonomik krizi gerekçe göstererek, yarışmayı iptal ettiğini dile getirdi.

Türker, yarışmanın finalinin yapılacağı yerin bile belirlendiğini söyleyerek şöyle konuştu:

"Belediye Başkanı bize yarışmanın yaşatılması için vakıf kurdurdu ama bizi yalnız bıraktı. Yarışmanın yaşatılması için 70 milyar lira bulunamaz mıydı?"


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.