HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 30 TEMMUZ 2021, CUMA

Bahçeli'den ABD'nin savaşına destek

10.10.2001 00:00:00
MHP Genel Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Devlet Bahçeli, Türkiye'nin, terörist saldırı sonrasında ABD'nin yaptığı mücadeleyi anlayışla karşıladığını belirterek, "Türk Devleti, hiçbir şekilde kısa vadeli endişelerle hareket etmemekte, macera arayışı içine girmemektedir" görüşünü savundu.

Bahçeli, ABD ve İngiltere tarafından Afganistan'da önceden belirlenmiş hedeflere yönelik harekatın somut hedeflerle sınırlı kalması ve sivil halkın zarar görmesinin mutlaka önlenmesi gerektiğini dile getirdi.

Devlet Bahçeli, "Türkiye, dost ve kardeş Pakistan ile masum Afganistan halkının içinde bulunduğu kritik durumu anlamakta ve her türlü insani desteği vermektedir. aynı şekilde, ABD'nin terörist saldırı sonrasında yaptığı mücadeleyi de anlayışla karşılamaktadır" dedi.

Türkiye kritik aşamada

Bahçeli, ekonominin, Afganistan'a yönelik harekattan sonra "kritik aşamaya" girdiğini belirterek, "Türkiye, adımlarını artık sıcak savaş döneminin ekonomisi üzerindeki olumsuz baskıların artacağını hesaba katarak atmak zorundadır" dedi.

Milletvekili maaşlarına savunma

Devlet Bahçeli, milletvekili özlük haklarına ilişkin madde üzerinde verilen önergenin kabul edilmesiyle maaş artışının gündeme geldiğini, bunun da "kamuoyunda haklı bir tepkiye neden olduğunu" söyledi.

Bu konudaki değişiklik önergesinin tüm partilerden olumlu oy aldığını anlatan Bahçeli, ancak bazı parti yöneticilerinin bu konuyu "istismar ettiğini" savundu.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.