HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 31 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Bank magandaları

06.08.2001 00:00:00
Adana'da, tüm önlemlere rağmen, vatandaşın dinlenmesi amacıyla şehrin çeşitli yerlerine konulan beton bankların tahrip edilmesinin önüne geçilemiyor.

Adana Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosu'ndan yapılan açıklamada, alınan tüm önlemlere rağmen, vatandaşa çağdaş kent şartlarını sağlamaya yönelik belediye hizmetlerine, bazı kötü niyetli kişilerin zarar vermelerinin ve tahrip etmelerinin önlenemediği bildirildi.

Zabıta ve güvenlik ekiplerinin yanı sıra vatandaşın da kendilerine sunulan şehircilik hizmetlerine sahip çıkması gerektiği kaydedilen açıklamada, aydınlatma lambalarını kırılması, fidanların ve çiçeklerin sökülmesinden sonra, şimdi de beton bankların parçalanması olayları yaşandığı kaydedildi.

"Birçok büyük kentte olduğu gibi, Adana'da da alınan tüm önlemlere rağmen, kötü niyetli kişilerin, bazı şehir magandalarının halka sunulan hizmetlere yönelik saldırıları bir türlü önlenemiyor" denilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Kent kültüründen yoksun ve hasta kişilerin pervasızca gerçekleştirdikleri bu saldırılar, Adanalılar'ı rahatça dinlenebilecekleri mekanlarda hizmetlerden geçici olarak mahrum bırakırken, Büyükşehir Belediyesi'ni de ciddi maddi kayba uğratıyor. Türkiye'deki birçok belediye gibi Adana Büyükşehir Belediyesi de büyük bir maddi bunalım içindedir. Buna rağmen imkanlar ölçüsünde hizmet üretmeye devam ediyoruz. Ancak, bu hizmetlerin sorumsuz kişilerce yakılıp, yıkılması son derece üzücücür."


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.